Pasaulē
Baltija

Lietuviešiem Jaungada naktī tiks piedāvāts īpašs “eirokokteilis” 16

Sagaidot Jauno gadu un Lietuvas pievienošanos eirozonai, lietuviešiem gadumijā tiks piedāvāts nobaudīt “īpašu bezalkoholisku eirokokteili”, vēsta “Vz.lt”.

Kā paziņojusi Finanšu ministrija, par godu Eiropas vienotās valūtas ieviešanai gada pēdējā dienā un naktī paredzēti dažādi svētku pasākumi, bet cilvēki, kas nevarēs būt klāt lielajās svinībās Viļņas, Kauņas un Klaipēdas laukumos, tiek aicināti uz daudzām Lietuvas kafejnīcām, restorāniem un bāriem, kur tiks gatavots šāds svētku dzēriens.

“Vz.lt” noskaidrojis arī īpašā kokteiļa recepti – tas tiks gatavots no kivi, ābolu sīrupa, ananāsu un laima sulām un negāzēta ūdens.

Eiro gaidīšanas svinības sāksies jau 31.decembra pusdienlaikā, kad lielo pilsētu iedzīvotāji un ciemiņi tiks aicināti piedalīties interaktīvās spēlēs un viktorīnās un izcīnīt dažādas balvas. Vakarpusē videoprojekcijās uz lieliem kubiskiem ekrāniem varēs skatīt dažādas vēsturiskas epizodes no Lietuvas ceļa uz Eiropu, bet Vecgada vakarā pie Viļņas pašvaldības ēkas iegaismosies un līdz pat rītam spīdēs milzīga eiro zīme.

Tuvojoties pusnaktij, videoprojekcijās parādīsies dažādas formas pulksteņi, kas atskaitīs laiku līdz gadumijai.

Jau ziņots, ka pirmās eiro banknotes Jaungada naktī no bankomāta Viļņas Ģedimina prospektā 2 svinīgi izņems premjerministrs Aļģirds Butkevičs, klātesot Igaunijas valdības vadītājam Tāvi Reivasam un Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkevičam.

Svinīgajā pasākumā, kas sāksies desmit minūtes pēc pusnakts, piedalīsies finanšu ministrs Rimants Šadžus un Lietuvas Bankas valdes priekšsēdētājs Vits Vasiļausks.
Kā ziņots, 1.janvārī Lietuva no litiem pāries uz eiro, kļūstot par 19. un acīmredzot šobrīd arī pēdējo eirozonas dalībvalsti.

No 1. līdz 15.janvārim visās tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās Lietuvā vēl tiks pieņemti liti, bet atlikumu jau izdos eiro izteiksmē. Litus bez maksas līdz februāra beigām varēs apmainīt pret eiro pasta nodaļās, līdz nākamā gada vidum – visās Lietuvas komercbankās, bet dažas komercbankas bezmaksas apmaiņu veiks visu 2015.gadu. Lietuvas Banka litus pret eiro mainīs bez termiņa ierobežojuma.

LA.lv