×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

Lietuviešu grafiti mākslinieks Malaizijā pievērsis uzmanību noziedzībai

Autors: LETA/AFPAutors: LETA/AFP

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību noziedzībai Malaizijas pilsētā Džohar Bahrū, pirms pāris nedēļām 27 gadus vecais ielu mākslinieks lietuvietis Enests Začarevics uz kādas pilsētas sienas grafiti tehnikā uzzīmēja ainu, kurā lego vīrietis, bruņots ar nazi, grasās uzbrukt lego sievietei ar dārgu “Chanel” rokassomiņu.

Divi vietējie mākslinieki attēlu vēl “uzlaboja”, klāt piezīmējot policistu, kurš arestē laupītāju, tomēr vietvara parūpējās, ka zīmējums tiek aizkrāsots. Tikmēr zīmējums guvis popularitāti sociālajā tīklā “Facebook”, ziņo raidsabiedrība BBC.

Vairāki vietējie iedzīvotāji attēlu komentējuši, daloties ar savu pieredzi, kā attiecīgajā rajonā
piedzīvojuši laupīšanas gadījumus.

BBC Začarevica darbu salīdzina ar leģendārā grafiti mākslinieka Banksija pieeju, attēlojot politiski un sociāli aktuālus tematus.

Mākslinieks Začarevics par to paudis prieku, jo tāds arī bijis viņa mērķis: aktualizēt sociāli nozīmīgu tematu. Dzīvodams šajā pilsētā, viņš pamanījis, ka daudzi attiecīgajā rajonā jūtas nedroši, vietējie iedzīvotāji arvien piekodina uzmanīt somu, un tā radusies ideja. Turklāt lego cilvēki attēloti, jo pilsētā atrodas “Lego” zeme.

Jāpiebilst, ka attēls internetā izplatās arī kā izejmateriāls jauniem mākslas darbiem. Cilvēki klāt piezīmē vai piemontē ar datorprogrammu palīdzību vēl kādas detaļas, piemēram, lego cilvēka galvas vietā – kāda cilvēka seju no fotogrāfijas; attēlo, kā grasās sist pa galvu laupītājam ar nūju un tamlīdzīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+