×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Lietuvietis ar vērienu apkrāpj “Google” un “Facebook” (1)

dolari_Matthias_Kulka_8

Kompānijas “Google” un “Facebook” atzinušas, ka tās abas kritušas par upuri vērienīgai Lietuvas pilsoņa izstrādātai krāpšanas shēmai, kurā uz kontiem Latvijā un Kiprā aizplūduši 100 miljoni ASV dolāru.

Martā ASV tiesībsargājošās iestādes izvirzīja 48 gadus vecajam Lietuvas pilsonim Ēvaldam Rimašauskam apsūdzības 100 miljonu dolāru izkrāpšanā no divām ASV augsto tehnoloģiju korporācijām, kas tobrīd netika sauktas vārdā, vien norādīts, ka runa ir par “transnacionālu interneta pakalpojumu un produktu kompāniju un sociālo tīklu uzņēmumu”.

Tagad žurnāls “Fortune” vēsta, ka cietušās kompānijas ir “Google” un “Facebook”. Tās arī pašas atzinušas apkrāpšanas faktu. “Mēs pamanījām šo krāpšanu pret mūsu pārdošanas komandu un ziņojām varas iestādēm. Esam atguvuši naudu un priecājamies, ka jautājums ir atrisināts,” norādījusi “Google” preses dienesta pārstāve.

Arī “Facebook” pārstāve paziņojusi, ka kompānija “drīz vien atguvusi lielāko daļu naudas un sadarbojas ar tiesībsargāšanas iestādēm”. Tomēr nedz viena, nedz otra kompānija nav izpaudusi, kādas summas tās zaudējušas un kādas – atguvušas.

Lietuvas tiesībsargājošās iestādes pēc ASV lūguma Rimašausku aizturējušas. Šobrīd tiek risināts jautājums par viņa izdošanu Amerikas Savienotajām Valstīm. Rimašausks savu vainu noliedz, bet apsūdzētā advokāts izdevumam “Fortune” paudis viedokli, ka viņa klients ASV nevar cerēt uz taisnīgu un objektīvu tiesu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+