Sports
Citi sporta veidi

Lietuzgāzes neiztraucē Samoilovam un Šmēdiņam perfektu turpinājumu 1

foto – Edijs Pālens/LETA

Vienam no Latvijas vadošajiem pludmales volejbolistiem Aleksandram Samoilovam ceturtdien bija patīkami spēlēt Eiropas čempionāta maču, jo īpaši tādēļ, ka skatītāji pēc lietusgāzes palika tribīnēs un nedevās prom, pēc uzvaras apakšgrupu turnīra noslēdzošajā mačā atzina Samoilovs.

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien izcīnīja uzvaru Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu trešās kārtas cīņās.

Mājinieku favorīti, kuriem čempionātā ir ceturtais numurs, ar trim uzvarām trīs spēlēs uzvarēja D apakšgrupā un izslēgšanas turnīru sāks no otrās kārtas jeb astotdaļfināla.
Samoilovs un Šmēdiņš spēlē par pirmo vietu D apakšgrupā ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:13) pārspēja šveiciešus Niko Bīleru un Marko Kratigeru, kuriem ir 13.numurs.

“Spēlējām daudz labāk nekā vakar. Kaut 2-3 reizes viņi pienāca tuvāk, uzreiz atguvām pārsvaru un otrajā setā jau bija komfortablāk. Šogad pirmoreiz esam uzvarējuši grupā un līdz ar to pirmā kārta būs brīva. Katra spēle būs no svara, un labi, ka rīt nedaudz brīvāks, tāpēc varēsim paskatīties pretiniekus, nevis viņi mūs,” skaidroja Šmēdiņš.
“Visu spēli koncentrējos. Vakar gāja kā pa viļņiem, tāpēc šodien maksimāli koncentrējos, nelaižot vaļā emocijas. Ja es spēlētu šodien kā vakar, uzvaras nebūtu, bet tagad rīt varēšu izgulēties,” skaidroja Samoilovs.
Pirms mačs virs Majoriem spēcīgi nolija, kas apgrūtinājis spēli abiem duetiem.
“Lietus nevienai komandai nepalīdzēja, jo nedaudz izsita no līdzsvara. Gan mums, gan viņiem bija grūtāk spēlēt. Patīkami spēlēt, kad skatītāji pat pēc šāda gāziena palika tribīnēs,” teica Samoilovs.
Savus pretiniekus izslēgšanas turnīrā latvieši uzzinās vēlāk vakarā, kad notiks izloze.

Ar 16.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ceturtdien apakšgrupu turnīra noslēdzošajā cīņā ar 0-2 (17:21, 13:21) piekāpās turnīra pirmajam numuram poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoram. Latvijas pāris A apakšgrupā ieņēma trešo vietu un izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas.

Traģēdija nebūtu bijusi arī, ja mēs būtu zaudējuši visas trīs spēles. Protams, gribējās turnīrā kaut ko parādīt, bet laikam šis nebūs tas, kurā to izdarīsim. Pie tīkla visi ir fiziski spēcīgāki, bet mēs visas tīkla bumbas zaudējam. Tāpat nevaram bezvējā veikt draudīgas serves, ko poļi var un tā viņiem bija vēl viena priekšrocība – kopumā viņi bija galvas tiesu pārāki,” atzina Mārtiņš Pļaviņš.

Saistītie raksti

Tikmēr Rihards Finsters un Edgars Točs ceturtdien bez apakšgrupu turnīra pēdējās spēles aizvadīšanas nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, kamēr Aleksandram Solovejam un Tomam Šmēdiņam turnīrs ir noslēdzies ar dalītu 25.vietu.

Tāpat vietu izslēgšanas turnīrā nodrošinājušis Latvijas sieviešu vadošais pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Turnīrā ar astoto numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka ceturtdien H apakšgrupā ar 2-0 (21:19, 21:19) uzvarēja polietes Kingu Kolosinsku/Jagodu Gruščinsku, kurām ticis 24.numurs, izcīnot otro panākumu divos mačos.
Graudiņa/Kravčenoka joprojām ir vienīgais mājinieču duets, kurš sacensībās izbaudījis uzvaras prieku, jo pārējie trīs Latvijas dāmu pāri čempionātu sāka piedzīvojot pa divām neveiksmēm.

LA.lv