×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Līgatnē, gaismai austot, atsāksies lāča meklēšana

lacis_brunais2

Līgatnes dabas taku teritorijā, gaismai austot, atsāksies lācenes Mades meklēšanas operācija, kurai atkal izdevies izkļūt no voljera un doties brīvsolī. Tā jau ir otrā reize, kad lācim izdodas izkļūt no voljera pa tā apakšu.

Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins aģentūrai BNS svētdienas vēlā vakarā pastāstīja, ka ir prognoze, kur lācene varētu atrasties. Dzīvnieka pievilināšanai atkal izlikti kārumi.

Tieši ar pārtiku lācene tika atvilināta atpakaļ arī pērnā gada augustā. Made izmuka 17.augustā. Lācenei pēdas izdevās sadzīt nākamās dienas vakarā, kad viņa tika pamanīta pie kādas privātmājas, kur mielojās ar āboliem. Lācenei tika iešauta miegazāļu deva, bet tas nelīdzēja un dzīvnieks neaizmiga. Lāci atpakaļ uz voljeru izdevās atvilināt zvērkopei Velgai Vītolai, liekot lietā kārumus.

Līgatnes dabas takās ir divi voljeri, kuros dzīvo lāči – Mikus, Puika un Made, bet atsevišķā voljerā mitinās Ilzīte. Nesen Vītola aicināja iedzīvotājus ziedot naudu Ilzītes voljera iekārtošanai, jo tas savu laiku esot nokalpojis un neesot vairs drošs. Avīze “Diena” rakstīja, ka Gaujas Nacionālā parka fonds un Dabas aizsardzības pārvalde finansiāli nespējot atrisināt problēmu, tādējādi lāceni jādod projām vai arī jāapvieno visus lāčus vienā voljerā.

Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā. Takas izveidotas vairāk nekā kā piecu kilometru garumā, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+