×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Līgatnē nepamatoti sadārdzina komunālo pakalpojumu tarifus

Foto - LETAFoto - LETA

Līgatnes novada pašvaldībā nepamatoti sadārdzināti komunālo pakalpojumu tarifi, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts kontrolē (VK). Revīzijā VK secinājusi, ka Līgatnes novada pašvaldība nav izveidojusi caurredzamu, pārvaldes principiem un normatīvo aktu prasībām atbilstošu komunālo pakalpojumu piedāvājumu, līdz ar to nav iespējams noteikt pakalpojumu izmaksu pamatotību.

“Neizstrādājot metodiku komunālo pakalpojumu tarifu noteikšanai, kā arī nenodrošinot ar komunālajiem pakalpojumiem saistīto izdevumu uzskaiti atsevišķi katram pakalpojumam, pašvaldība nav rīkojusies atbilstoši vispārpieņemtajiem pārvaldes principiem,” uzsvēra VK.

Revīzijā noskaidrots, ka Līgatnes novada pašvaldības sagatavotajos komunālo pakalpojumu tarifu aprēķinos ir iekļauti gan ar pakalpojumu izmaksām nesaistīti izdevumi, gan izmantoti neprecīzi dati, kā dēļ ir nepamatoti sadārdzināti komunālo pakalpojumu tarifi.

Pašvaldība nav ievērojusi arī normatīvo aktu prasības, bez iepirkuma procedūras izvēloties sadzīves atkritumu apsaimniekotāju. Turklāt, organizējot sadzīves atkritumu apsaimniekošanu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, Līgatnes novada pašvaldība ir piemērojusi ekonomiski nepamatotu maksājuma aprēķināšanas kārtību, kurā izmantoti faktiskajai situācijai neatbilstoši dati par pakalpojuma saņēmējiem un izvesto atkritumu apmēru.

Pēc revīzijas VK ir sniegusi ieteikumus, kurus ieviešot tiks veicināta komunālo pakalpojumu organizēšana atbilstoši vispārpieņemtiem pārvaldes principiem, tostarp tiks noteikti ekonomiski pamatoti tarifi pašvaldības komunālajiem pakalpojumiem.

Likumības revīzija par Līgatnes novada pašvaldības rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, organizējot iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus, ir veikta par laika posmu no 2010.gada 1.janvāra līdz šā gada 30.jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+