Latvijā
Novados

Līgatnes dabas takas aicina uz kopīgu sēņošanu 16

Publicitātes foto

Laikā, kad tuvāki un tālāki meži vilina ar savām sēņu ražām, Dabas aizsardzības pārvalde aicina interesentus izzināt noslēpumaino sēņu pasauli Līgatnes dabas takās. Sēņu dienas pasākums norisināsies sestdien, 9.septembrī no plkst.12 līdz 16, un tā laikā ar interesantiem faktiem par šeit sastopamajām sēņu sugām apmeklētājus izglītos Mikologu biedrības sēņu speciāliste Inita Dāniele.

“Savu vērību vai veiksmi mežā būs iespēja pārbaudīt, meklējot interesantus sēņu eksemplārus Līgatnes dabas taku mežos. No salasītajām un līdzpaņemtajām sēnēm kopīgi veidosim sēņu izstādi un mainīsimies ar sēņu ēdienu receptēm,” par pasākuma norisi stāsta tā organizētāja Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Pauguri” vadītāja Anda Andrušaite.

Pasākuma laikā interesenti varēs izmēģināt savu veiklību radošajās darbnīcās – papīra sēņu veidošanā un „sēņu” krāsošanā. Arī taku teritorijā esošā kafejnīca šajā dienā papildinās savu piedāvājumu ar speciālu sēņu ēdienkarti.
 
Šajā dienā Līgatnes dabas takās gaidīti visi sēņu lasīšanas entuziasti, sēņu pazinēji un vienkārši zinātkārie, lai iemācītos atšķirt līdzīgas ēdamās un neēdamās sēnes.

LA.lv