×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Līgatnes dabas takās jauni iemītnieki – četri pavasara alnēni (2)

Foto: Velga Vītola, DAPFoto: Velga Vītola, DAP

Šis pavasaris Līgatnes dabas takās mītošajiem aļņiem ir mazuļiem bagāts, jo divām aļņu mammām – Saulcerītei un Mildiņai – katrai piedzimis pa dvīņu pārim, portālam LA.lv pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Jakovļeva.

Aļņu govīm visbiežāk dzimst viens teliņš, bet reizēm divi vai pat trīs. Interesanti, ka mazuļi dzimuši tikai ar vienas dienas atstarpi.

Pirmās dzīves nedēļas alnēni pavada atpūšoties un slēpjoties, bet māte tos ik pa laikam atstāj vienus, un atgriežas, lai pabarotu. Saulcerīte un Mildiņa ir ļoti rūpīgas aļņu mammas – tās ne tikai pabaro, bet arī apkopj un apčubina savus mazuļus.

Kad alnēni paaugas lielāki un spēcīgāki, tie seko savām mammām un iepazīstas ar tuvāko apkārtni. Pašlaik Saulcerītes un Mildiņas bērni ir tieši mēnesi veci, un mātes tos sākušas vadāt pa aploku, ierādot, kur aug labākā zālīte un kur atrodami gardākie kārklu zari. Alnēni ir ziņkārīgi un rotaļīgi, tie labprāt pavada laiku, izpētot tuvāko apkārtni, uzēdot zālīti un dodoties garākās pastaigās kopā ar mammām.

Šis ir laiks, kad mazuļi apskatāmi arī Līgatnes dabas taku apmeklētājiem – aļņu mazuļi mātēm drosmīgi seko līdz pat voljēra daļai, gar kuru stiepjas pastaigu taka.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ta tik turpinat,lai veicas!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5.9
Alūksne +4.0
Daugavpils +6.6
Saldus +3
Liepāja +2.1
Jelgava +3
Ventspils +6.4
Limbaži +2
Madona +4
Rēzekne +3
Draugiem Facebook Twitter Google+