Mobilā versija
+6.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Līgatnes dabas takās pirmo reizi piedzimuši meža cūku mazuļi

Foto - Velga VītolaFoto - Velga Vītola

Līgatnes dabas takās pirmo reizi piedzimuši meža cūku mazuļi, liecina informācija Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) mājas lapā.

DAP atzīmē, ka divi skaisti meža rukši pasaulē nāca 29. martā. Laimīgie vecāki ir meža kuilis Ansis un viena no viņa mīļākajām sirdsdāmām – Mūsa.

Patlaban Ansis ir pārcelts uz citu voljeru, lai netraucētu un nejauktos jaunās māmiņas un mazuļu ikdienā. Mūsai abi cūcēni ir pirmie un vēlie bērni, jo pati ruksene jau ir cienījamos gados. Tādēļ, visticamāk, arī sivēni ir tikai divi.

Pagaidām meža cūku mazuļu dzimums skaidri nav zināms, taču abi jūtas labi, sparīgi tekalē mammai līdzi pa plašo voljeru, cenšas iedraudzēties ar abām pārējām bezbērnu meža cūkām.

DAP atzīmē, ka meža cūku mazuļu dzimšana Līgatnes dabas takās ir retums – šis pagaidām ir vienīgais gadījums Līgatnes taku pastāvēšanas 40 gados.

Pārvalde un Līgatnes dabas taku personāls aicina apmeklētājus nekādā gadījumā neiet klāt meža cūku iežogojumam un nebarot cūkas, jo tas viņām tikai kaitēs, un lieki satrauks jauno ģimeni.

Jau ziņots, ka Latvijas Dabas muzejs par šā gada dzīvnieku pasludinājis mežacūku. Gada dzīvnieks ir īpašs ar to, kas tas nav aizsargājamo sugu sarak­stos, tomēr tā apdraudētība pēdējo gadu laikā ir ievērojami augusi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +6.8
Alūksne +3.3
Daugavpils +3.1
Saldus +6
Liepāja +7.9
Jelgava +6
Ventspils +8.3
Limbaži +5
Madona +3
Rēzekne +2
Kolkas rags no putna lidojuma: Retā parādība var ietekmēt pat jūras mirušās zonas (1)Tādi brīnumi iepriekš nav redzēti, joprojām iedzīvotājus pārsteidz jūras atkāpšanās, kas paver interesantus un neparastus skatus. Vides eksperti skaidro, ka šādai parādībai
Draugiem Facebook Twitter Google+