Līgatnes lāči ik dienas snauž ilgāk; ziemas miegā vēl nav devušies 0

Līgatnes lāči Mikus un Puika vēl nav devušies ilgstošā ziemas snaudā, bet ar atbilstošu barošanas režīmu ir izdevies panākt, ka viņi ik dienas guļ ilgāk nekā līdz šim, aģentūrai BNS pastāstīja Līgatnes dabas taku vadītāja Sigita Šulca.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim
Lasīt citas ziņas

“Ja kādreiz viņi gāja gulēt pusdienlaiku ap trijiem četriem, tad brīvdienās jau viņi no rīta iznāk paēst un ap 11 jau ielien migā un snauž,” teica Šulca. Viņa piebilda, ka nav prognozējams, kad lāči varētu iemigt pilnībā.

“Mēs viņus attiecīgi bagātīgi barojam, lai viņiem pietiktu tauku un viņi iemigtu, un cenšamies viņus arī netraucēt,” sacīja Līgatnes dabas taku vadītāja. Neesot gan garantijas, ka lāči ieslīgs ziemas miegā pilnībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Šulcas paustā, nav noteikta laika, kas lāčiem būtu jāpavada ziemas miegā. Taču Līgatnes ķepaiņu gadījumā arī mēnesis miega būtu ļoti labi viņu veselībai, jo viņi nav gulējuši 17 gadu.

Dabas taku vadītāja pastāstīja, ka lāču ilgajiem ziemas miega negulēšanas gadiem ir bijuši dažādi iemesli. Viens no tiem ir Līgatnes reljefs, kas pieļauj maigāku klimatu un nemudina lāčus snaust. Tāpat lāči nav vēlējušies iet gulēt tāpēc, ka apmeklētāji Līgatnes dabas takās nāk visu gadu, līdz ar to lācis zina, ka cilvēks nāks ar kādu našķi, un viņam negribas to palaist garām.

Tāpat lāči neesot mudināti iet gulēt to apstākļu dēļ, kādos viņi līdz šim tika turēti. Pēc Šulcas stāstītā, ķepaiņi netika radināti, ka naktis būtu jāpavada mājā. Tagad līdz ar jaunās mājvietas iegūšanu Mikum un Puikam tiek piedāvāts jauns režīms.

Šulca prognozēja – ja lāči būs pieņēmuši cilvēku piedāvāto režīmu, ka naktis viņi pavada mājā, tad arī nākamo ziemu ķepaiņiem mēģinās palīdzēt doties ziemas miegā.

Tas, cik ilgi lāči guļ, ir ļoti atkarīgs no laikapstākļiem, paskaidroja Šulca. Ja ir ilgs rudens un silta ziema, lācis nemaz negrib iet migā, savukārt, ja ir agrs pavasaris, lācis arī agri mostas. Pašreiz ir vajadzīgs lielāks aukstums, lai dzīvnieki vēlētos snaust, Līgatnē pieturas aptuveni desmit grādu sals. Pēc vetārsta ieteikuma, ideāla temperatūra lāča vēlmei gulēt būtu aptuveni 20 grādu sals.

Jau vēstīts, ka šogad pavasarī no sava nožogojuma atkārtoti izmuka lācene Made, kuru otrajā reizē neizdevās notvert un cilvēku drošības dēļ nošāva, bet uz pagaidu mājvietu dzīvnieku patversmē “Mežavairogi” tika pārvesti vēl divi Līgatnes lāči Mikus un Puika, valdot bažām, ka lāči varētu sekot Mades pēdās.Decembra sākumā viņi atgriezās jaunuzceltajā mājvietā Līgatnē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.