×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Līgatnes lāču puikām uz Ziemassvētkiem plāno uzdāvināt jauno voljeru

Foto:Foto:

Lācene Ilzīte, kuras voljēra atjaunošanai un labiekārtošanai Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takās tiek atklāta labdarības akcijas.

Ja nebūs kādu sarežģījumu, Līgatnes lāči Mikus un Puika uz Ziemassvētkiem varētu saņemt apjomīgu dāvanu – jauno voljeru, pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes speciālists Mārtiņš Zīverts.

Patlaban laukumā notiek apjomīgākie darbi – iežogojuma pamatu betonēšana, ko plānots tuvākajā laikā pabeigt. Tāpat tiek sagatavots pārējais laukums – zāģēti koki, novadīti gruntsūdeņi. Jau ir sametinātas metāla konstrukcijas, ko uzstādīs pēc tam, kad pamati būs sacietējuši.

Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar būvniekiem, laukumam jābūt gatavam decembrī, tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde cer, ka lāču puikām, kā arī visai sabiedrībai uz Ziemassvētkiem varēs sagādāt dāvanu – jaunu lāču pastaigu laukumu. Pašam laukumam jābūt gatavam pirms Ziemassvētkiem, taču līdz tam vēl būšot jāveic vairākas pārbaudes, lai atzītu, ka laukums tiešām ir drošs.

Turklāt šķiet, ka paši lāči arī varēs uzreiz iemēģināt savu jauno laukumu, jo uz ziemas guļu netaisoties, jo viņiem esot interesanti vērot būvniecības darbus, ironizēja Zīverts. Viņš gan paskaidroja, ka lāči ziemas guļā nedodas, jo, atrodoties nebrīvē, tiem ir citādāks bioloģiskais ritms un ziemā ir pietiekoši daudz nodarbju. Ir gan bijuši mēģinājumi paskubināt viņus tomēr doties ziemas guļā, taču mēģinājumi nav vainagojušies panākumiem – miga it kā esot ierīkota, taču gulējuši tie nav.

Jau ziņots, ka iepirkuma konkurss par lāču voljera izbūvi Līgatnes dabas takās noslēdzās septembra sākumā un tajā uzvarēja SIA “Vidzemes energoceltnieks”, kas apņēmās darbus veikt par 80 413 latiem līdz decembra sākumam.

Patlaban Līgatnes dabas takās lāču puikas Mikus un Puika mitinās par ziedojumiem izbūvētā mītnē, taču tajā lāči apmeklētājiem nav apskatāmi un zvēriem nav pieejamas pastaigas. Līdz gada beigām gar pastaigu laukumu plānots izbūvēt arī skatu platformu.

Līgatnes dabas takās kopumā mitinās trīs lāči, lācene Ilzīte dzīvo atsevišķā nožogojumā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +12.8
Daugavpils +17
Saldus +14.8
Liepāja +16.2
Jelgava +14.5
Ventspils +16.2
Limbaži +14
Madona +13.3
Rēzekne +12.6
+18
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+