×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Līgatnes lāčus pārvedīs uz Ķekavas novada dzīvnieku patversmi

lacisi

Izvērtējot visas iespējas, iesaistītie dienesti par optimālāko Līgatnes dabas taku lāču situācijas risinājumu atzinuši, ka lāču puikas Mikus un Puika tiks pārvesti uz Ķekavas novadā esošo dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”, teikts Gaujas nacionālā parka mājaslapā publicētajā informācijā.

Pirms lēmuma pieņemšanas atbildīgie dienesti – Līgatnes dabas takas, Dabas aizsardzības pārvalde, Pārtikas un veterinārais dienests, Rīgas Zooloģiskais dārzs – klātienē apsekoja dzīvnieku patversmi “Mežavairogi” un pārliecinājās par patversmes lāču mītnes drošību un piemērotību, lai tur īslaicīgi izvietotu Līgatnes lāčus.

Gaujas nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētāja Baiba Pavloviča pauž prieku, ka visiem kopā ir izdevies rast risinājumu, lai lāču puikas varētu palikt tepat Latvijā. Pagaidām tiek plānots, ka lāči varētu uzturēties “Mežvairogos”, līdz tiks veikti visi darbi, lai nodrošinātu viņiem piemērotus apstākļus Līgatnes dabas takās.

Tomēr Līgatnes dabas takas ir slēgtas un cilvēki tiek aicināti nedoties uz dabas takām, lai netraucētu komplicētos darbus un neapdraudētu savu drošību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+