×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Līgatnes pārceltuve jāpārņem pašvaldībām


Atsaucoties uz “LA” š. g. 13. novembra numura Madaras Briedes rakstu “Līdzās pārceltuvei reiz būs tilts”, redakcija saņēmusi Gaujas nacionālā parka (GNP) fonda valdes priekšsēdētājas Baibas Pavlovičas parakstītu vēstuli ar virsrakstu “Līgatnes pārceltuve jāpārņem pašvaldībām!”.


 

GNP fonds aicina precizēt dažus faktus. Īsumā citējam vēstules fragmentus: “Līgums starp Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) un GNP fondu par Līgatnes pārceltuves apsardzi un uzturēšanu beidzās 2012. gada 31. oktobrī. Līdz ar to šobrīd GNP fonds vairs nav atbildīgs par pārceltuves darbības nodrošināšanu. Lēmums turpmāk neuzturēt pārceltuves darbību pieņemts, jo līdz pat šim laikam neesam saņēmuši finansiālu atbalstu pietiekamā apjomā šā objekta uzturēšanai.

Lai nodrošinātu pārceltuvē strādājošo minimālās algas un sociālās garantijas, veiktu sīkus remontdarbus un pārceltuves apkopi, vidēji gadā nepieciešami Ls 8000. Rakstā minēts, ka DAP ik mēnesi GNP fondam piešķīra Līgatnes pārceltuves apsaimniekošanai Ls 620 mēnesī. Diemžēl skarbā patiesība ir, ka kopumā par š. g. 10 apsaimniekošanas mēnešiem saņemti Ls 1957, kas ir vien Ls 195 par mēnesi.

Informējam, ka darbiniekiem gada laikā tiek samaksāti Ls 4854, kā arī Ls 1159 tiek samaksāti darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas maksājumos. Tātad algās vien gada laikā tiek samaksāti Ls 6013. Zinot šos skaitļus, uzskatāmi var spriest, vai ieņēmumi no biļetēm (aptuveni Ls 3500 gadā) ir pietiekami.

Noteiktā laika periodā pārceltuvei nepieciešams kapitālais remonts, diemžēl GNP fondam nav finansējuma šo darbu veikšanai.

2011. gadā GNP fonds kā pārceltuves apsaimniekotājs lūdza papildu finansējumu Līgatnes pārceltuves darbības nodrošināšanai no abām vietējām pašvaldībām – Līgatnes un Pārgaujas novadu domēm. Uz šo lūgumu saņemts atteikums un aicinājums risināt pārceltuves pārņemšanas jautājumu.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+