×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Līgatnes pašvaldība naudu šķērdē šovam “Samantas Sex Songs” un striptīza dejotājiem (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Veicot revīzijas vairākās pašvaldībās, Valsts kontrole ir konstatējusi “melnās kases”, turklāt Līgatnes pašvaldība publiskos līdzekļus tērējusi šovam “Samantas Sex Songs”, šodien žurnālistiem pavēstīja Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis.

Par nodokļu maksātāju līdzekļiem pasūtīts šovs “Samantas Sex Songs”, kurā piedalījusies dziedātāja Samanta Tīna un trīs striptīza dejotāji. Uz pasākumu arī bijusi uzaicināta zīlniece. Visai pikantais šovs bijis organizēts pašvaldības darbiniekiem Vecgada vakarā, atklāja Ērglis.

Revīzijā secināts, ka Līgatnes novada pašvaldībā robeža starp privātajiem un budžeta līdzekļiem ir ļoti neskaidra, jo no pašvaldības kases ir ņemta nauda, atzīmējot nepieciešamību “Norēķināties ar Spodru”.

No pašvaldības kases aparāta, anulējot čekus, kopumā izņemti vairāki tūkstoši eiro. Čeki anulēti arī, norādot, ka tie bijuši par gida pakalpojumiem.

Tāpat šī pati pašvaldība viesiem no Gruzijas apmaksājusi pirts pakalpojumus.

Radoša bijusi arī Ogres novada pašvaldība – kādam kultūras pasākumam biļetes uzzīmējusi kultūras nama vadītāja, bet nauda par iekasētajām “biļetēm” samaksāta māksliniekiem bez darījuma dokumentēšanas.

Par publiskajiem līdzekļiem Ogres novada pašvaldība bez attaisnojuma dokumentiem tērējusi 2383 eiro balvām, apskaņošanas izdevumiem un kurpju remontiem. Turklāt Ogres novada pašvaldības darbinieki braukuši uz teātra izrādēm, netērējot tam naudu no sava maciņa.

No sešām pārbaudītajām pašvaldībām piecās ir konstatēta līdzekļu iekasēšana, neizsniedzot pretī Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētus maksājuma saņemšanu apliecinošus dokumentus.

Pašvaldības joprojām tērē nodokļu maksātāju naudu, lai apmaksātu komandējumus, kas nemaz nav saistīti ar pašvaldību funkcijām un kur nav pārliecības, ka komandējumos iegūtās zināšanas dod labumu pašvaldības attīstībai.

Piemēram, Ogres novada pašvaldības darbinieki astoņu dienu komandējumā Maltā iepazinušies ar ūdenssaimniecības pakalpojumu īpatnībām šajā zemē un apmeklējuši ūdens atsāļošanas iekārtas, lai gan Ogres novadā ūdens ieguve tiek nodrošināta no pazemes saldūdens avotiem. Turklāt pašvaldība neatrodas pie jūras, piebilda Ērglis.

Revīzijās arī secināts, ka pašvaldības izmanto automašīnas ar “elastīgām” degvielas tvertnēm. Kā atklājies Daugavpils pilsētas un Ogres novada pašvaldību revīzijās, tās savu auto 50 litru degvielas tvertnē satilpinājušas 100 litrus degvielas. Turklāt gandrīz visās pašvaldībās automašīnu ceļazīmēs nav norādīts brauciena maršruts un mērķis, kā arī uzrādīts atlikušās degvielas daudzumam neatbilstošs nobraukums. Turklāt norādītie odometru rādītāji ir krietni vien lielāki nekā tehniskās apskates laikā fiksētie.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. farbs stresains, sieva nedod, kā lai atslābinās?nav jau sprūdzs ka var premiju izmaksāt savai mauk, nākas ķerties pie citiem finansejuma avotiem

 2. Tapēc jau pagastā jāpaceļ akures maksa, neieguldot neko apkures un siltumtrases uzlabošanas infrastruktūrā. Turklāt aiz veikala pīlādzu ielā uz siltumtrases ziemā zaļa zāle aug, varbūt būtu lietderīgi nopakot un tad kāst cilvēkus! Vai tur pipis vai šteins = viens pīpis. Abi par pagasta cilvekiem nedomā. Tie ir tikai, kā izstādes objekta dalībnieki.

  • nu tas tomer ir cits stāsts Atbildēt

   apkure jebkādā variācijā ir jāapmaksā pateretājam, gan trases izbūves izmaksas, gan algas, gan kurināmais un ari zudumi. pašvaldiba var tik veikt starpnieka funkcijas to organizejot

   • Desmit gadus nekas nav mainījies atiecībā uz siltumtrasi. Tagad kad ir maju apsaimniekotāji tad pagasts neko vairs nezin, ļoti izdevīgi. Tik ja jau tā rūpējas lai visiem ir labi, tad pajautā sev, kam ir lielāka teikšana un ietekme uz lietām pagastā lai viņas būtu sakārtotas?

 3. Kas Līgatnes pašvaldībai ir to arī viesiem piedāvā. Varbūt biļetes pastaigai pa dabas parku, iekasējot naudu par tūristu GNP svaiga gaisa elpošanu arī ir pārkāpums?
  VK vārds sex ir “nelietderīgi izdevumi”. Paskatieties uz sudrabi no jaunizceptās partijas, par ko kļūst cilvēks bez sex. Nedzīvs birokrāts.
  Ārzemēs pat invalīdiem un veciem cilvēkiem piedāvā erotiskus pakalpojumus, uzlabojot šo cilvēku veselību.

 4. pīpīts rullē 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+