×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Līgatnes Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts

uguns_nakts

Sestdien, 5.oktobrī, Līgatnes novada Vienkoču parkā notiks gadskārtējais noskaņu un gaismas pasākums Uguns nakts, aģentūru LETA informēja Vienkoču parka veidotājs Rihards Vidzickis.

Uguns nakts galvenā ideja ir paildzināt vienu īso rudens dienu garāku, ar sveču siltumu un gaismu pozitīvi uzlādēt sevi ziemas tumšajam periodam, lai būtu vieglāk sagaidīt pavasari.

Plkst.18 Vienkoču parkā sāksies Gaismu meža iedegšana. Visa vakara garumā darbosies amatnieku darbnīcas. Vienkoču parka smēdē varēs vērot kalēja darbu, jaunuzceltajā Kokamatniecības muzeja ēkā darbosies kokamatnieks, senā dzīvesstila apvienība “Baltava” rādīs uguns iegūšanu un citas mūsu senču sadzīves prasmes, bet pie Ratnieku zāļu sievas varēs izzināt nākotni pēc rūnu zīmēm.

Tāpat pasākuma laikā apvienība “Vēsturiski aktīvs” iepazīstinās ar viduslaiku cīņas mākslas niansēm un bruņinieku dzīvesstilu, darbosies arī vilnas velšanas un aušanas darbnīcas. Dzīvo masku darbnīcā katram būs iespēja pārvērsties par kādu no meža gariņiem vai spoku, bet Līgatnes “Pasaku māja” iepazīstinās ar uguns tēmai saistītiem pasaku tēliem un rosinās iztēli.

Līdz lāpu gājiena sākumam pasākuma apmeklētājiem būs lieliska iespēja izdejoties senos latvju dančus kopā ar folkloras kopu “Ore”. Lāpu gājiens pa Vienkoču parka naksnīgajām takām, veidojot šķietami nebeidzamu uguns čūsku, sāksies plkst.21. Lāpu gājiens noslēgsies ar ugunsžonglieru šovu, kuru vadīs “Fire Spirit” kopā ar perkusiju grupu “Pulsa efekts”. Uguns šova noslēgumā tiks iedegts lielais ugunskurs un notiks uguns tēmai veltītas rituāla rotaļas, kuras vadīs folkloras kopa “Delve”.

Vidzickis minēja, lai Uguns nakts taptu gaišāka un lai varētu piedalīties lāpu gājienā, apmeklētājiem līdzi jāņem sava lāpa. Ņemot līdzi savu lāpu, ieejas maksa pieaugušajiem būs divi lati, bet par latu dārgāka būs ieejas maksa tiem, kuri būs ieradušies bez lāpas. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja pasākumā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+