Līgo pēcpusdienas neveiksme Somijā 0

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra E grupas pirmā apļa pēdējā spēlē Vantā ar 62:65 zaudēja Somijas izlasei.

Notriektā tautumeita 6

“Emocionāla komanda ar agresīvu aizsardzību, kura gatava sodīt par katru kļūdu,” pēc iepriekšejās uzvaras Aigars Nerips brīdināja ne tikai līdzjutējus, bet arī Latvijas izlases spēlētājas, ka Vantā viegla pastaiga negaida. Daļēji tā izrādījās saucēja balss tuksnesī. Komandas kapteines Lienes Jansones atzinums, ka komanda pirmajās minūtēs nav bijusi gatava spēlei un trenera atzinumi, ka tāpat uzspēlējot nevienu uzvaru nevar izcīnīt, to tikai apstiprina.

Spēles pirmās minūtes gan iznāca līdzīgas, pirmās ceturtdaļas beigas jau piederēja somietēm. Viena ceturtdaļa gan neizšķir spēles iznākumu un drīz vien Latvijas izlase pavērsa spēli uz savu pusi. Otrā spēles nogriežņa izskaņā tika panākta 30:22 vadība, taču turpinākums nesekoja. Uzbrukumā viss balstījās uz Lienes Jansones, Ievas Krastiņas un Aijas Putniņas pienesumu, kuras guva 33 no komandas pirmā puslaika 37 punktiem. Pārāk ierobežots punktu sadalījums, kurā būtiskas izmaiņas tā arī nenotika. Aija Putniņa guva kājas savainojumu, par kura nopietnību skaidrība būs tikai pēcjāņu dienās. Zane Tamane pēc fantastiskas spēles pret grieķietēm šoreiz pavisam pazuda uz somietes Tūkanenas (25 punkti, 16 atlēkušas bumbas) fona. Desmit atlēkušas bumbas Zanes rokās gan krita, taču visi astoņi no spēles garām aizmestie metieni šoreiz bija būtisks faktors uzvarētāja noteikšanā. Tāpat kā pirmā puslaika neveiksmīgā izskaņa – uz ģērbtuvēm līdzi paņemtais noskaņojums nereti ir izšķirošs otrā puslaika spēlē.

Pēc pārtraukuma laukumā ritēja līdzvērtīga cīkstēšanās, pārmaiņus vadībā esot abām komandām. Pēdējo reizi neizšķirts (56:56) tika fiksēts 35. minūtē. Spēles galotnē pārākas bija somietes, apstiprinot pieņēmumu, ka šim Latvijas izlases modelim ir pa spēkam pārliecinošas uzvaras, taču pietrūkst aukstasinība saspringtu cīņu galotnēs. Pēdējās 13 sekundēs latvietes ieguva iespēju uz pēdējo uzbrukumu, kas pie precīza tālmetiena solīja pagarinājumu. Diemžēl šis metiens izpalika un tabulā jāraksta pirmais zaudējums. Šoreiz mānīga ir arī spēles statistika – mūsējās nezaudēja metienu precizitātē, no spēles iemeta tikai par vienu metienu mazāk, uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām. Diemžēl šī viena precīza tālmetiena tiesa arī tika ierakstīta spēles gala rezultātā.

“Pietrūka spēlētājas, kas uzņemtos iniciatīvu un atbalstītu šodienas līderes. Tāpat lieli pārmetumi ir par darbību aizsardzībā, īpaši pret uzbrucējām. Sākuma nedrošību pārvarējām, ieguvām vadību, bet tad divas bērnišķīgas kļūdas aizsardzībā, pie sava groza neizcīnīta bumba. Paši iedevām somietēm iespēju sajust, ka viņas var uzvarēt. Otrajā puslaikā pietrūka ceļgala savainojumu guvusī Putniņa. Neveiksmīga šī spēle izvērtās Zanei Tamanei. Arī pēdejā uzbrukumā bija iespējas izmest tālmetienu, taču atkal pietrūka uzņēmība. Arī metienu precizitātē atpalikām no Rīgā sasniegtā, lai gan iespējas bija. Somijas izlases spēlē lielu pārsteigumu nebija un viņas var dzīvi sabojāt jebkurai komandai. Laikam jau iepriekšējo trīs uzvaru atmiņa bija pārāk ilga un ne visas spēlētājas mācēja koncentrēties spēlei vajadzīgajā līmenī. Var teikt, ka pēc šī zaudējuma mums kvalifikācijas turnīrs atkal sākas no jauna, taču tajā pat laikā jau izcīnītās trīs uzvaras mums neviens nevar atņemt,” Aigars Nerips Līgo vakarā gaidot iekāpšanu lidmašīnā uz Rīgu atzina, ka svētku sajūta tomēr ir sabojāta.

Pirmā apļa pēdejā kārtā Latvijas izlase būs brīva, otrā apļa cīņas mūsējās sāks nākam sestdien Itālijā.

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

E GRUPA

Somija – Latvija 65:62 (17:14, 34:37, 48:49). Tūkanena 25+16AB, Korpivāra 14, Stēna, Poundsa pa 10, Kesanena, Vilsone, Īskola pa 2; Jansone 24, Krastiņa 12, Niedola 10, Putniņa 8, Kārkliņa 4, Šteinberga 3, Eibele 1, Tamane 10AB, Horelika.

Turnīra tabula: 1. Latvija 3-1, 2. Somija 2-1, 3. Grieķija 1-1, 4. Itālija 1-1, 5. Luksemburga 0-3.