×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
24. jūnijs, 2017
Drukāt

Līgo svētkus Rīgā apmeklējuši ap 100 000 iedzīvotāju (5)

Ugunskurs Līgo svētku svinēšanā tautiskās tradīcijās Dzegužkalnā.Ugunskurs Līgo svētku svinēšanā tautiskās tradīcijās Dzegužkalnā.

Līgo svētku svinības Rīgā ir apmeklējuši ap 100 000 iedzīvotāju, kuri līgojuši gan pasākumā “Līgosim krastmalā!”, gan Dzegužkalnā, aplēsis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Līgo svētkos 11.novembra krastmalā ikviens varēja paviesoties vairākās svinību vietās: “Rīgas laukumā”, “Danču placī”, “Dziesmu paviljonā”, “Ziņģu sētā”, “Amatu pagalmā”, “Rotaļu skvērā”, kā arī “Godu un mielastu ielā”, dziedot, dejojot, mielojoties ar Līgo vakaram tradicionāliem ēdieniem un līdzdarbojoties svētku aktivitātēs.

Kupli apmeklētas bijušas tradicionālo Jāņu svinības Dzegužkalnā, kur līgotāji kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazina latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām, sagaidot Jāņu dienas rītausmu zaļā un laukiem raksturīgā svinību vietā.
Līgo svētku pasākumus organizēja Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. JA- BRAUCAM NO LAUKIEM UZ RIGU LIGOT …..!?!

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Katrs trešais rīdzinieks! Apbrīnojama gara nabadzība, slinkums un da;lēji arī nelielas finansiālas iespējas. Kaut gan Jāņi nav pirmais sniegs, kas vienmēr atnāk negaidīts.
  Tā turpinot, nākamais solis ir padomjlaiku skaļruņi Rīgas ielās, “uzlabotās sociālisma līgo dziesmas” un vispārējs daudzu tautu “brāļu” kaifs. Ko pēc dažiem gadiem par Līgo svētkiem domās un zinās pašreizējie bērni un pusaudži? Vai tad (ja slinkums ir pārņēmis garu un miesu) labāk nebūtu vispār atteikties no šādas līgošanas, atstājot to tiem latviešiem, kas kopj SAVAS TAUTAS TRADĪCIJAS!
  Un prese- neaprakstāma sajūsma par 100 000 sevi un savu tautu necienošiem vēl latviski runājošiem.
  Un tikai nevajag žēloties, ka nav materiālās iespējas! Ir bijuši daudz grūtāki laiki, bet tad bija cita kaluma cilvēki!

 3. Ušaks grauj latviešu tradīcijas pārvēršot par pūļa dzerstiņu…

 4. Izsakam līdzjūtību visiem tiem , kas skaisto Latvijas lauku dabu Līgo vakarā nebaudīja un tusējās uz Krastmalas brauktuves asfalta…
  Svētki un “prazdņniks” ir dažādas lietas!

 5. Superkoncerts! Ļoti labi parādīta, cik sena ir Jāņu tradīcija – to uzskatāmi demonstrēja tie divi pirmatnējie primāti – pirmcilvēki, kas mērkaķojās uz estrādes.

Draugiem Facebook Twitter Google+