Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
24. jūnijs, 2015
Drukāt

Līgo svinības Rīgā apmeklējuši vairāki desmiti tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu

Foto - LETAFoto - LETA

Līgo svinības Rīgā apmeklējuši vairāki desmiti tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Svētku pasākumi notika 11.novembra krastmalā un Dzegužkalnā.

Dzegužkalnā uz tradicionālo Jāņu svinībām aicināja folkloras kopas. Līgošanā piedalījās “Atštaukas”, “Iļģi”, “Raxtu Raxti”, “Ceiruleits” un “Rikši”. Līgotāji kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazina latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns pūdeles iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām.

Savukārt 11.novembra krastmalā notika lieluzvedums “Līgosim krastmalā! Ielūdz Raimonds Pauls” un zaļumballe. Pauls kopā ar režisori Svetlanu Rudzīti bija radījuši lieluzvedumu ar Latvijas labāko koru priekšnesumu, veltījumu humoristam Edgaram Liepiņam, ar komponista jauno dziesmu programmu “Šodien vai nekad”, kā arī maestro radīto teātra dziesmu popūriju.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+