Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Līgo vakarā dzied divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Līgo vakarā dziedāšanā iesaistās divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju, visbiežāk izvēloties dziedāt tautā populāras ziņģes un tautasdziesmas, liecina telekomunikāciju uzņēmuma “Lattelecom” veikts “Snapshots” pētījums.

Kā teikts pētījumā, Līgo vakarā dziesmas dzied 71% Latvijas iedzīvotāju, 48% gadījumu izvēloties dziedāt tautā populāras ziņģes, 36% – tautasdziesmas, bet atlikušajā laikā tiek dziedātas iecienītas latviešu un ārzemju skatuves mākslinieku dziesmas.

Kamēr vecāka gadagājuma cilvēki vairāk izvēlas tradicionālas dziesmas un labāk pārzina to vārdus, jaunā paaudze izvēlas populāro mūziku un dziesmu vārdus meklē internetā, arī lietojot dažādas mobilās lietotnes. Tikmēr puse aptaujāto atzīst, ka dziesmu vārdus nekur nemeklē un cenšas ieklausīties citu dziedājumā un piebalsot.

“Snapshots” aptauja veikta šī gada maijā, aptaujājot 700 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

SIA “Lattelecom” ir viens no lielākajiem Latvijas telekomunikāciju uzņēmumiem, kurš pieder VAS “Privatizācijas aģentūra” – 51% un Dānijā reģistrētajam uzņēmumam “Tilts Communications” – 49%. Uzņēmums pērn apgrozīja 191 miljonu eiro, bet nopelnīja 30,1 miljonu eiro.

Pievienot komentāru

Visi savā būtībā esam dievi. Saruna ar Leļļu teātra režisoru Ģirtu ŠoliKāpēc pašmērķīga izklaide ir līdzīga pārlieku saldu konfekšu došanai bērniem? Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli pirms izrādes "Dželsomīno melu zemē" pirmizrādes Liepājas teātrī
Draugiem Facebook Twitter Google+