Latvijā
Novados

Līgodienā glābti gan laivotāji, gan kaza 16

Foto-LETA

Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devušies palīgā laivotājiem un kanalizācijas akā iekritušai kazai, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Rojas novadā, Rojas pagastā, Melnsilā, divi cilvēki bija iebraukuši jūrā ar laivu, bet aptuveni kilometru no krasta salūzis viens airis un viņi nav varējuši nokļūt krastā. VUGD sadarbībā ar jūras glābšanas centru koordinēja glābšanas darbus un nogādāja laivotājus krastā.

Savukārt Salaspilī, Līvbērzes ielā, kanalizācijas akā bija iekritusi kaza, kura no tās izcelta un nodota saimniekiem.

Pēc plkst.20 Līgo vakarā un naktī pastiprinājies izbraukumu skaits uz notikuma vietu. Pamatā notikuši nelieli ugunsgrēki. Degušas trīs pirtis, vairākas dārza mājiņas, zaru kaudzes, četri izsaukumi saņemti par degošām riepām, sacīja VUGD. Tāpat pirmdienas vakarā palielinājies maldinošo izsaukumu skaits, jo cilvēki pamanījuši dūmus un zvanījuši VUGD, bet izrādījies, ka tiek kurināts Jāņu ugunskurs.

Neilgi pēc pusnakts Madonas novadā, Lazdonas pagastā, dedzis šķūnis 140 kvadrātmetru un blakus esošā ūdenstorņa jumts 16 kvadrātmetru platībā.

Savukārt pirmdien pa dienu Nīcas novadā, Otaņķu pagastā, degusi dzīvojamā māja 90 kvadrātmetru platībā.

VUGD kopumā pagājušajā diennaktī saņēmis 83 izsaukumus, no kuriem 37 bija ugunsgrēki, 27 – glābšanas darbi, bet 19 izrādījās maldinājumi.

LA.lv