Mobilā versija
+5.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Līgojam, neiekrītot papardēs

Foto - Andris TiļļaFoto - Andris Tiļļa

Beidzies lasītāju konkurss “Mani jestrie Jāņi”. Pateicamies visiem tā dalībniekiem! Cerējām gan uz lielāku atsaucību – acīmredzot vairākums Jāņus svin, nevis gremdējas to atmiņās.

“Ja brūveriem darbs paveikts godam,

Pie mucas kā pie medus poda

Sēž vīri, uzsāk skaļu “Līgo!”,

Kad apkārt jāņugunis spīgo…” – ar sešu pantu vārsmām “Jāņu briesmas” mūs gandarīja dzejnieks Arnolds Auziņš. Starp citu, viņam kopā ar mākslinieku Jāni Anmani tikko laista klajā jautra grāmata “Mīlas elpa” – ļoti iederīga Līgo vakaram.

Jāņu jautrību fotogrāfiju saņēmām no Ināra Dreijera Viesītē, toties V. Muceniece (no Cēsīm) atsūtīja amizantu atklātni ar tekstu: “Jānim sieva pazudusi pašā Jāņu vakarā, Pēterdienā viņš atrada papardes krūmiņā.”

Lasītājs Ojārs Evalds Bīriņš Amatas novadā atceras savus 1944. gada Jāņus Vējavā: “Mājās bija gaišs, galdi uzklāti, bet neviena cilvēka. Izstaigājām māju, izūjinājāmies, bet nekā. Mūsu vīriem tūlīt prātā ienāca nerātnības. Visi aizsteidzās uz vāgūzi un sāka no tā vilkt ārā dažādus ratus un ragavas. Tad visu šo mantību sanesa pagalmā un aizkrāva mājas durvis.” Pēc tam ar jāņuzālēm rokās līgotāji devušies svinēt uz kaimiņu māju.

“Pēc viesošanās tuvojāmies savas mājas pagalmam, jau pa gabalu varēja saklausīt skaļus smieklus un izsaucienus. Pagalmā visi stāvēja aizbarikādēto durvju priekšā un katrs izteica savas domas vai secinājumus par notikušo. Tad mājas saimnieks aicināja puišus palīgos, un durvis drīz vien tika atbrīvotas.”

Savukārt Ojārs Biķis Lielvārdē kavējas atmiņās, kā pirmo reizi noplūcis papardes ziedu – meitene esot bijusi tik uzbudināta, ka skrāpējusi un kodusi… Taču viņš nav zaudējis vīra dūšu: “Viss notika bez sarežģījumiem, tik aizraujoši, ar neizsakāmu baudas un laimības sajūtu.”

Konkursantiem V. Muceniecei, Ojāram Evaldam Bīriņam un Ojāram Biķim izsūtīsim Lata sērijas romānu. Visiem mūsu lasītājiem vēlam jautrus un veselīgus Jāņus!

Pievienot komentāru

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Bagātie un nabagie

Latvijas miljonāru saraksta veidotāji vakar nosauca valsts 100 turīgāko cilvēku vārdus. Miljonāru saraksta galvgalī ir divi “ABLV Bank” bankas īpašnieki, kuru bagātība tiek lēsta par 315 miljoniem un 312 miljoniem eiro.

Eiropas Savienības statistikas birojs “Eurostat” šonedēļ publiskoja datus par nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju īpatsvaru ES valstīs 2016. gadā. Atbilstoši šiem datiem Latvijā nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauti 28,5% no visiem iedzīvotājiem jeb 550 000 cilvēki.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+