Mobilā versija
+12.2°C
Jānis
Sestdiena, 24. jūnijs, 2017
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Līgojam, neiekrītot papardēs

Foto - Andris TiļļaFoto - Andris Tiļļa

Beidzies lasītāju konkurss “Mani jestrie Jāņi”. Pateicamies visiem tā dalībniekiem! Cerējām gan uz lielāku atsaucību – acīmredzot vairākums Jāņus svin, nevis gremdējas to atmiņās.

“Ja brūveriem darbs paveikts godam,

Pie mucas kā pie medus poda

Sēž vīri, uzsāk skaļu “Līgo!”,

Kad apkārt jāņugunis spīgo…” – ar sešu pantu vārsmām “Jāņu briesmas” mūs gandarīja dzejnieks Arnolds Auziņš. Starp citu, viņam kopā ar mākslinieku Jāni Anmani tikko laista klajā jautra grāmata “Mīlas elpa” – ļoti iederīga Līgo vakaram.

Jāņu jautrību fotogrāfiju saņēmām no Ināra Dreijera Viesītē, toties V. Muceniece (no Cēsīm) atsūtīja amizantu atklātni ar tekstu: “Jānim sieva pazudusi pašā Jāņu vakarā, Pēterdienā viņš atrada papardes krūmiņā.”

Lasītājs Ojārs Evalds Bīriņš Amatas novadā atceras savus 1944. gada Jāņus Vējavā: “Mājās bija gaišs, galdi uzklāti, bet neviena cilvēka. Izstaigājām māju, izūjinājāmies, bet nekā. Mūsu vīriem tūlīt prātā ienāca nerātnības. Visi aizsteidzās uz vāgūzi un sāka no tā vilkt ārā dažādus ratus un ragavas. Tad visu šo mantību sanesa pagalmā un aizkrāva mājas durvis.” Pēc tam ar jāņuzālēm rokās līgotāji devušies svinēt uz kaimiņu māju.

“Pēc viesošanās tuvojāmies savas mājas pagalmam, jau pa gabalu varēja saklausīt skaļus smieklus un izsaucienus. Pagalmā visi stāvēja aizbarikādēto durvju priekšā un katrs izteica savas domas vai secinājumus par notikušo. Tad mājas saimnieks aicināja puišus palīgos, un durvis drīz vien tika atbrīvotas.”

Savukārt Ojārs Biķis Lielvārdē kavējas atmiņās, kā pirmo reizi noplūcis papardes ziedu – meitene esot bijusi tik uzbudināta, ka skrāpējusi un kodusi… Taču viņš nav zaudējis vīra dūšu: “Viss notika bez sarežģījumiem, tik aizraujoši, ar neizsakāmu baudas un laimības sajūtu.”

Konkursantiem V. Muceniecei, Ojāram Evaldam Bīriņam un Ojāram Biķim izsūtīsim Lata sērijas romānu. Visiem mūsu lasītājiem vēlam jautrus un veselīgus Jāņus!

Pievienot komentāru

Valdis Krastiņš: Kādēļ ne mēs? Māc skaudība par francūžiem (8)Māc skaudība un apbrīns par franču uzdrīkstēšanos.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Iekod ar mani!
Vai veselības aprūpes pieejamība jāsaista ar nodokļu nomaksu?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (2)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (3)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Liepnieks: Trukšņa pārvēlēšana ir jocīga un neticama (11)“Es zināju, ka socioloģija Jūrmalā bija Trukšņa kungam labvēlīga, bet tas tomēr likās tik jocīgi. Tas, ka viņš tik pārliecinoši uzvarēja ar tik jaunu un īpatnēju kampaņu, ir pilnīgi neiedomājami,” polittehnologs Jurģis Liepnieks apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot Gata Trukšņa pārvēlēšanu Jūrmalas mēra amatā.
Draugiem Facebook Twitter Google+