×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2014
Drukāt

Līgošanas laikā Rīgā slēgs satiksmi 11.novembra krastmalā; sabiedriskais transports būs bez maksas (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Svētku pasākuma “Līgosim krastmalā!” laikā šodien visu dienu līdz rītdienas, 24.jūnija, plkst.18 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai, savukārt sabiedriskais transports šodien un rīt Rīgā visiem būs pieejams bez maksas, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.
Slēdzot 11.novembra krastmalu, Pils ielas posmā no Poļu gātes līdz Doma laukumam un Doma laukumā, posmā no Pils ielas līdz Jēkaba ielai, tiks organizēta divvirzienu satiksme.
Tāpat šodien no plkst.17 līdz 6 rītā tiks slēgta ūdens transportlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorija labajā pusē starp Akmens un Vanšu tiltu, izņemot kuģus “Jelgava”, “Horizonts”, “Misisipi”, “Vecrīga” un “Mecklenburg”, kuru piestātnes atrodas slēgtajā akvatorijā.
Kā ziņots, Rīgā 23.jūnijā jau tradicionāli līgotāji gaidīti 11.novembra krastmalā, kur pasākumā “Līgosim krastmalā!” varēs baudīt daudzveidīgu kultūras programmu ar folkloras kopu, Rīgas Danču kluba, Latvijā pazīstamu aktieru, dziedātāju, mūzikas grupu un dīdžeju piedalīšanos. Pasākuma apmeklētāji varēs lustēties, piedaloties rotaļās, dziedot, dancojot un baudot Jāņu mielastu jau no plkst.18 līdz pat rīta gaismai.
Arī šogad īpašu koncertprogrammu “Tā līgo Latvijā” ar populāru skatuves mākslinieku piedalīšanos sagatavojis maestro Raimonds Pauls. Ieeja pasākumā ir bez maksas.
No plkst.18 “Vakara sētā” uz mazās skatuves uzstāsies folkloras kopa “Ceiruleits”, Rīgas Danču klubs un etnoroka grupa “Laimas muzykanti”. Savukārt “Nakts sētā” uz lielās skatuves līgotājus sagaidīs dīdžejs Kaspars Zaviļeiskis ar etnoprogrammu un tautas deju ansamblis “Līgo”, piedāvājot horeogrāfisku uzvedumu “Īsa bija Jāņu nakts”. No plkst.20 krastmalas apmeklētāji varēs baudīt Latvijas teātru aktieru koncertu “No Jāņiem līdz Jāņiem”, kurā uzstāsies Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens, Mārcis Maņjakovs, Karīna Tatarinova, Uldis Anže, Dace Bonāte, Ivars Puga, Juris Hiršs un Normunds Laizāns.
Plkst.21.30 iedzīvotājus priecēs maestro Raimonda Paula koncertprogramma “Tā līgo Latvijā!”, kurā piedalīsies aktieri Andris Bērziņš, Jānis Paukštello, Juris Jope, Madara Botmane, dziedātāji Normunds Rutulis, Jānis Moisejs, Liene Šomase, Daumants Kalniņš, Antra Stafecka, Aija Andrejeva, Mārtiņš Ruskis, kā arī “Rīgas saules koris” un bērnu vokālā grupa “Dzeguzīte”. Vēlāk, pēc ugunskuru iedegšanas, “Nakts sētā” uzstāsies grupa “Labvēlīgais tips”, “MC orķestris” un solisti.
Saullēktu līgotāji varēs sagaidīt “Rīta sētā”, kur uz mazās skatuves svinību dalībniekus uzmundrinās dziedātāji Samanta Tīna, Nikolajs Puzikovs, grupa “Musiqq” un dīdžeji Gustavito un ”Dween”.
Mājīgai un lustīgai līgošanai krastmalā būs pieejamas jāņuzāļu tirdzniecības vietas, kā arī teltis ar gariem galdiem Jāņu mielasta baudīšanai. Pasākuma apmeklētāji varēs iegādāties un cienāties gan ar krastmalā nodrošinātajiem tradicionālajiem svētku ēdieniem un dzērieniem, gan ar līdzi atnesto cienastu. Būs iespēja cept desiņas uz speciāli iekārtotiem ugunskuriem.
Veiksmīgai pasākuma norisei un ikviena labsajūtai svētku organizatori lūdz ievērot vairākus drošības noteikumus – svinību teritorijā nedrīkst ienest stikla traukus, asus priekšmetus, šaujamieročus, sprādzienbīstamus priekšmetus, kā arī citas bīstamas lietas, kas var apdraudēt pasākuma apmeklētājus un tā norisi. Lietussargu vietā svētku dalībnieki aicināti ņemt līdzi lietus mēteļus. Lūgums vecākiem pieskatīt savus mazuļus, kā arī rūpēties par savām personīgajām mantām.
Visai pasākuma programmai varēs sekot līdzi arī uz krastmalā izvietotajiem lielajiem ekrāniem.
Tikmēr Dzegužkalnā apmeklētājiem būs iespēja ieskandināt svinības kopā ar Jāņu māti un Jāņu tēvu, skandēt dziesmas un dancot, kā arī apgūt Jāņu tradīcijas. Dzegužkalnā iedzīvotāji varēs piedalīties jāņuguns iedegšanas rituālā, Jāņu godināšanā, Līgo nakts tumsas kliedēšanā un saullēkta sagaidīšanā.
Līgo pasākumu 11.novembra krastmalā atbalsta Rīgas dome, informācija par pasākumu pieejama tīmekļa vietnē “www.kultura.riga.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Parodija-nevis ligosana!

Draugiem Facebook Twitter Google+