Latvijā
Sabiedrība

Līgotāji gan krituši no augstuma, gan savainojušies ar izkapti vai cirvi 0

Foto – LETA

Līgo dienā ārstu aprūpē nogādāti vairāki no augstuma nokrituši cilvēki, kā arī bijuši vairāki negadījumi, līgotājiem savainojoties ar izkapti vai cirvi, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Kāds 49 gadu vīrietis vēlējies izlēkt no šūpolēm aptuveni 1,5 metru augstumā, kā rezultātā guvis mugurkaula traumas.

Savukārt 76 gadus vecs vīrietis kritis no koka, kuru centies apzāģēt apmēram trīs metru augstumā. Cietušais guvis mugurkaula un krūškurvja traumas, iespējams, viņam lauztas ribas.

Vidzemē no apmēram trīs metru augstuma vienlaikus nokrituši divi iereibuši cilvēki – 28 gadus veca sieviete un 33 gadus vecs vīrietis. Viņi kāpuši pa kāpnēm, zaudējuši līdzsvaru un nokrituši. Sieviete guvusi vidēji smagas traumas, tai skaitā galvas un mugurkaula traumas, savukārt vīrietis guvis galvas un iegurņa kaula traumas. Vītola atzīmēja, ka abi cietušie bija lietojuši alkoholu, kas varēja palielināt neuzmanību.

Brīvo Līgo dienu cilvēki izmantojuši arī dārza un saimniecības darbu veikšanai, un vairāki cilvēki guvuši sezonai raksturīgas traumas.

Rīgas reģionā 40 gadus vecs vīrietis pļāvis zāli un vēlējies iztīrīt pļaujmašīnu, to neizslēdzot. Rezultātā vīrietis guva nopietnas trīs pirkstu traumas un nogādāts pie speciālistiem.

Savukārt Kurzemē četrus gadus vecs puika uzskrējis izkaptij, kuru māte bija sagatavojusi pļaušanai. Bērns guvis brūces potītes un apakšstilba rajonā. Rīgas reģionā kāds iereibis 35 gadus vecs vīrietis skaldījis malku un iecirtis pēdā. Savukārt 74 gadus veca sieviete iecirtusi ar cirvi apakšstilbā.

Kopumā pagājušajā diennaktī NMPD saņēma 1257 izsaukumus, no tiem 348 saistīti ar traumām. Kopējais izsaukumu skaits nav būtiski lielāks par ierasto, taču divkārt lielāks ir ar traumām saistīto izsaukumu skaits, un ļoti daudzi negadījumi saistīti tieši ar svinēšanu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ciemus iedalīs divās grupās. Ko nolēma valdība?
10 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā 1
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušais Lielvārdes mērs Āboliņš pārsūdzēs tiesas lēmumu vekseļa lietā
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa

Laukos
Firma Liepājā, īpašnieki – Krievijā, uz kuģa – ukraiņi un krievi. Kā zvejnieki kļūst par shēmotāju ķīlniekiem
9 minūtes
ĢZ
Ģirts Zvirbulis
Latvijā
Partijas “iepauzē” ar valdības veidošanu
27 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
21 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
1 stunda