×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Cilevičs: “Saskaņas” līgums ar Putina partiju ir “apgrūtināts” (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Boriss Cilevičs (“Saskaņa”) vakar pārsteidza sabiedrību ar paziņojumu, ka “Saskaņas centra” sadarbības līgums ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina partiju “Vienotā Krievija” esot iesaldēts. Tagad Cilevičs taisnojas, ka esot pārprasts.

“Es laikam neizteicos pietiekami precīzi. Līgums nav oficiāli iesaldēts vai slēgts. Nav tāda valdes lēmuma. Vienkārši šobrīd praksē šī līguma darbošanās ir apgrūtināta. Mēs atbalstām Ukrainas teritoriālo integritāti, un līdz ar to šobrīd ir diezgan grūti sarunāties ar Krieviju,” vakar Saeimas sēdes starplaikā man paskaidroja deputāts Cilevičs. Viņš arī neuzskata, ka partijas valdei būtu lietderīgi iesaldēt vai izbeigt šo līgumu, jo partija vēloties “saglabāt visas dialoga iespējas”. Viņš arī uzsvēra, ka šis līgums nav par “pakļautību vai draudzību”, bet tikai par savstarpējām konsultācijām.

Līgums ar “Vienoto Krieviju” (kopā ar okupācijas neatzīšanu un divvalodības referenduma atbalstīšanu) ir viens no argumentiem, ko pārējās partijas piemin, runājot par “Saskaņas” neņemšanu valdībā. Tomēr partija no tā negrasās atteikties. Saskaņieši uzskata, ka šis līgums viņiem dod iespējas aizstāvēt Latvijas intereses attiecībās ar Krieviju pa tādiem kanāliem, kādi nav pieejami ne Saeimai, ne valdībai. “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs priekšvēlēšanu debatēs šo līgumu pat nosaucis par partijas trumpi, kas palīdzēšot stiprināt ekonomisko sadarbību ar Krieviju, un pauda cerību, ka tas ļaus mīkstināt Maskavas pret Latviju izvērsto pārtikas preču embargo.

Sadarbības līgums starp abām partijām noslēgts 2009. gada 21. oktobrī. No “Saskaņas centra” puses to parakstījis Jānis Urbanovičs, bet no “Vienotās Krievijas” puses – Boriss Grizlovs. Līgums paredz, ka abas partijas regulāri tiksies un dalīsies informācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Nu neuzskatu ka mums būtu jāatīsta caur saskaņas centru tirdzniecības sakari ar Kremli, cilvēkiem vejadzētu saprast ka Krievija un Kremlis ir divas dažādas lietas. Karš Ukrainā ir Kremļa atbildība nevis Krievijas atbildība, jo neviens normāls Krievijas pilsonis nepieņemtu lēmumu uzbrukt vai okupēt kaimiņvalsti. Politiķiem ļoti patīk savam viedoklim piekabināt tautu tai neprasot nerēķinoties ar to. Ja Ušakovs saka Latvija domā tā vai šitā tad viņš melo jo tas ir viņa un viņa partijas viedoklis nevis tautas nostāja. Būsim gudri !!!

 2. SC , kārtējo reizi, mēģina pataisīt melnu par baltu! Par ko var konsultēties ar teroristiem un viņu atbalstītājiem, laikam jau tikaip par nepieciešamajiem veidiem- kā atbalstīt teroristus!

 3. Nodevējs cilevič,kā visa viņu košeršlaka zibenīgi pāriet pretinieku nometnē,kad jūt tuvojamies krahu

 4. … Kads likums, un Bezabrene kada valsts institucija vai kurs varas virs ir devis SX partijai autoritati un tiesibas uzturet ‘dialogu’ ar kadu naidigu Arvalsti tai parstavet Latvijas Republikas intereses (kaut par …’ tadiem kanaliem, kas nav pieejami ne Saeimai, ne valdibai …’ !)
  … Lidz sim SX parstavibas darbiba vairak gan attiecas uz SX interesem, un lidzinas tam, kas ved uz Bezabrenes talako sagravi … un sava darbiba gan ir tuvakas 5.kolonnas interesem un merkiem, ne Latvijas Republikas …!!!!

  … Kad beidzot Saeima un valsts attiecigas institucijas pieprasis legalu izmainu SX partijas statutos un tas politika, lai tas atbilstu L.R. Satversmes garam un burtam, un valsts likumiem, kas prasa katram L.R. izpildit atbildigu un pret valsti lojalu nostaju un darbibu !!!!!!

 5. Saskaņieši nodarbojas ar parastu demagoģiju stāstot, ka viņi uztur sakarus ar Putina partiju Latvijas interesēs. Ko tad viņi praktiski ir panākuši Latvijas labā? Neko! Vēl vairāk! Pateicoties kontaktiem ar Putina partiju ar S svētību te brauc dažādi šīs partijas emisāri, izvēršot melu un dezinformācijas kampaņu
  pret Latvijas valsti un tās vēsturi. Un tas viss notiek zem kultūras apmaiņas maskas, bet īstenībā tiek izvērsts informācijas karš. Ja S partija negrib saraut saites ar šo agresīvo Putina partiju, tas saskaņiešu politiskā darbība valstī ir jāierobežo. Ģeopolitiskā situācija vienkārši to prasa.

 6. Kāds pārsteigums! Cik zinu Krievija arī oficiāli ir paudusi, ka ir par Ukrainas nedalāmību. Vai tas nozīmē, ka atdos Krimu? Cilevičs min dialoga iespējas. Vai tā nav divkosība?

 7. Cik jūs tagad naivi esat visi SC antifašistu pakalpiņi — taigā jums vieta !

 8. Cilevičš kārtējo reizi samelojās! Ušakovs jau tūlīt atsauca Cilevičā melus par saistību ar “Vienoto krieviju “iesldēšanu.”

 9. Pareizi Boris! Degunam vienmer jabut pa vejam.

 10. Nenosmieties! 🙂 … vienpusēji pārraujiey šo līgumu, un tad aitvainojieties tautai par balsojumu pret mūsu valodu 2012 gadā. Tad, un tikai tad mēs vēl padomāsim. Bez vainas apziņas par okopācijas laikā nodarīto jūs esat kretīni -un tikai!

 11. Te pat zirgam jāsmejas.Tik atklāti melot prot tikai SC.

 12. viss “Sovaku Cen†rs” un Pu†lers ar visu par†iju ir “apgrūtināts”!

 13. Jocīgi, bet Krievijā ir likumi, kas aizliedz, ierobežo pretvalstisku organizāciju darbību, ja to sadarbības partneri ir citās valstīs. Laikam sauc par ārzemju ietekmes aģentiem, nemācēšu tik skanīgi pārtulkot.Kas liedz mums līdzīgus likumus pieņemt? Krievija taču neiebildīs.

 14. Apgrūtināts? Kāds naivums kad skan SC atbalsts Krimas okupācijai un tālāk jau Dombasa? Tad valodu referendums, kur ar savu teikšanu par nepiedalīšanos netieši atbalstīja arī Bērziņš… Jā latvieši klausītu, kas tad būtu – bļaušana par vairākumu, lai gan pat kvoruma nebūtu.

 15. … Tatad, SX partija velas turpinat savu neatkarigo arpolitiku ar Kremla Krieviju, un, kas Ukrainas lieta, soreiz atbilst valdibas linijai tikai neformala zina ( mes atbalstam Ukraines teritorialo integritati – bet kur paliek Kremla agresijas formalas nosodijums …) …

  … Tatad vel pastaves konsultacijas ar Putina ‘Vienoto Krieviju’ par kuram varbut tikai zin SX un valsts drosibas institucijas … bet ko saka SX par izteiktiem draudiem no Krievijas of/icialam personam un pasas SX partijas vadibas …

  … Tatad turpinas SX bijusi pro Maskaviskas politikas aizstave un letinu apbizosanai – tuksa solijumu virkne un neatbilstiga vajadzibai miapologetika …

 16. Neaizmirsīsim, ka viņi bija arī pretinieki Satversmes paplašinātas preambulaa pieņemšanai.

 17. Cilēvičs – tāpat, kā Kabanovs, Ždanoka, Pliners, Giļmans u.tml. – ir pārkrievojušies ebreji, kuri, līdzīgi kā “oktobra revolūcijas” inženieri, tagad smadzeņo jaunu revolūciju, lai aiz cilvēktiesību un krievu valodas aizstāvības lozungiem pārņemtu varu savās rokās.

 18. KAPĒC JĀSMAIDA, JA LĪGUMS AR PUTINA PARTIJU IR “APGRŪTINĀJUMS”???

  • Ka teikt, ka tas ir “apgrutinajums” ir tikai teatrala izliksanas lai vilks dzilak ielavitos aitu bara…. lai istenotu savu iekari.

Draugiem Facebook Twitter Google+