Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Svētdiena, 19. februāris, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

Īpašums pārdots, bet visa nauda nav saņemta. Kā rīkoties? (1)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

2000. gada 2. maijā noslēdzu pirkuma–pārdevuma līgumu un pārdevu kaimiņam Jānim nekustamo īpašumu. Pirkuma cena līgumā – 3500 latu. Līguma parakstīšanas dienā pircējs samaksāja tikai daļu – 2000 latu. Atlikušos 1500 latus viņš 2003. gada 7. maijā nodeva glabāšanā zvērinātam notāram, lai es vai mana pilnvarotā persona tos varētu saņemt līdz 2004. gada 6. maijam, un par to es saņēmu paziņojumu. Taču tā paša gada 17. septembrī man tika atsūtīts paziņojums, ka naudas izmaksa tiek apturēta līdz Jāņa atsevišķam rīkojumam. Līdz šim brīdim atlikušo summu neesmu saņēmusi. Ko es vēl varu darīt šajā situācijā? LILITA GROBIŅAS NOVADĀ

Atgādinām Civillikuma 1587. pantu, kas nosaka: tiesīgi noslēgts līgums uzliek par pienākumu izpildīt apsolīto, un ne darījuma sevišķais smagums, ne arī vēlāk radušās izpildīšanas grūtības nedod vienai pusei tiesības atkāpties no līguma. Civillikuma 1590. pants tostarp piešķir katrai pusei prasības tiesības attiecībā uz līguma izpildi.

Jurists Aleksandrs Čičerins skaidro, ka šajā gadījumā jūs vispirms varat nosūtīt kaimiņam Jānim vēstuli ar lūgumu noteiktā laika periodā (piemēram, 14 dienu laikā no vēstules nosūtīšanas brīža) samaksāt jums atlikušo pirkuma cenu 1500 latu apmērā (2134,31 eiro), pārskaitot to uz jūsu bankas kontu (pasta norēķinu kontu) vai skaidrā naudā.

Turklāt brīdiniet: ja naudu nesaņemsiet, būsiet spiesta vērsties tiesā ar prasības pieteikumu par summas piespiedu piedziņu vai arī lūgt atcelt pirkuma līgumu pilnas cenas nesamaksāšanas dēļ, kā arī lūgt tiesu nodrošināt prasību – reģistrēt aizlieguma atzīmi zemesgrāmatā uz Jānim piederošo nekustamo īpašumu. Kaimiņam šajā gadījumā būs jāsedz arī visi tiesas izdevumi.

Ieteikumus un precīzāku skaidrojumu par iesniedzamajiem dokumentiem varat saņemt pie jebkura advokāta vai jurista.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te skaidri redzams ,ka vel joprojam neesam atbrivojusies no PSRS laika likuma normam .Jo lidz1940 gadam tadas mulkibas ,ka nesamaksajot visu summu ipasums neskaitas pardots, pec zinama laika nenomaksajot tiek zaudeta pirceja iemaksatais avansa maksajums.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+