×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. augusts, 2013
Drukāt

Līgumu gaidās uz Rīgas ledus

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Līdz hokeja sezonas sākumam nosacīti vēl tālu – vairāk nekā mēnesis. Taču šis ir laiks, kad komandas aktīvi gatavojas jaunajiem čempionātiem, bet vairāki Latvijas izlases spēlētāji trenējas Rīgā un gaida. Labus piedāvājumus.

Eiropa tuvāka

No tā sastāva, kas pavasarī spēlēja pasaules čempionātā bez līguma, saskaņā ar eliteprospects.com informāciju ir seši vīri – vārtsargs Edgars Masaļskis, aizsargi Artūrs Kulda un Agris Saviels, kā arī uzbrucēji Jānis Sprukts, Armands Bērziņš un Juris Štāls. Visi draudzīgi trīs reizes nedēļā īrē ledu hokeja skolā “Rīga” (55. vidusskolā). Nāk arī citi, un kopā mēdz sapulcēties pat 15 spēlētāji.

“Situācija ir dīvaina – grūti atrast ledu, kur aiziet patrenēties ar profesionāla līmeņa hokejistiem. Pirms sešiem gadiem varēja pieslieties Liepājai, Ogrei, “Rīga 2000”. Tagad ir tikai “Dinamo”,” secina Juris Štāls.

Viņš atzīst, ka līdzīgi kā katru vasaru līgumu laikus nav izdevies no­slēgt. “Viena lieta ir vēlmes, cita – reālās iespējas, tāpēc jāskatās patiesībai acīs. Pagaidām apmierinošs piedāvājums nav nācis,” teic Juris Štāls. Viņš kluba meklējumos neesot izvēlīgs, taču ir valstis, kur negrib atgriezties – Ukraina, Baltkrievija, Krievija (protams, ja runa ir par augstāko līgu, ne KHL). Sadzīviski tuvāks Eiropas dzīves ritms. Rīgas “Dinamo” par uzbrucēju neinteresējas, bet Ziemeļamerika, kur spēlēja vēl pirms četrām sezonām, nav aktu­āls virziens.

Pagājušo sezonu Štāls sāka Ukrainā, bet pabeidza Slovākijā, kur esot paticis, taču ir cita problēma: “Pēdējos gados tur ir slikti ar finansēm. Pagājušās sezonas beigās divi klubi interesējās par mani, tostarp Poprada gribētu turpināt sadarbību, bet viņi visiem spēlētājiem palikuši parādā, arī man ir astītes. Un viņi paši atzīst, ka tas ir jāatrisina. Tā ir daudziem Slovākijas klubiem.”

Juris arī mazliet mainījis individuālo treniņu programmu, vairāk uzmanības pievēršot ķermeņa sagatavošanai – staipīšanās vingrinājumi, lielāka vērība pareizam uzturam.

Uzgaidāmajā rindā sēž arī Agris Saviels: “Konkrēti piedāvājumi bija no Krievijas augstākās līgas un Anglijas, bet neparakstīju. Uz Krieviju nebiju gatavs braukt, tā pilsēta (konkrēti nepasaka, bet var nojaust – dziļos laukos – I. S.) – gandrīz šermuļi noskrēja.” Viņš pēc sezonas nolēmis – ja nepiedāvās kaut ko ļoti labu, tad agrāk par augusta beigām prom nebrauks. “Gribas ar ģimeni pabūt, jo sezonas laikā ārzemēs esmu viens – sieva strādā, mazais iet dārziņā,” skaidro Agris. Par to, ka tā arī varētu neko nesagaidīt, 31 gadu vecais aizsargs nesatraucas – nav jau pirmo reizi ar pīpi uz jumta. Pagājušo sezonu viņš pavadīja Ukrainā, taču tur šobrīd nav skaidrības – kāda nauda būs, cik komandu ir līgā, attiecīgi – kādus spēlētājus varēs atļauties.

Šopavasar Saviels pēc piecu gadu pārtraukuma ar Latvijas izlasi piedalījās pasaules čempionātā, taču nekādas dividendes tas nav nesis: “Arī agrāk man tas nav palīdzējis kluba meklējumos. Ja pasaules čempionātā esi līderis un met golus, tad uz tevi skatās, bet tā kā es esmu nemanāms… Tādiem spēlētājiem vairāk vērtē, kādā klubā iepriekš esi spēlējis un kāda ir statistika.”

Agris trenējas katru darba dienu – trīs reizes nedēļā ledus, piecas – svaru zāle. Sestdiena un svētdiena brīva.

 

Vinipegas attieksme

“Šobrīd ir tikai tādas pārrunas ar vairākiem klubiem bez konkrētības, atalgojuma,” – tā darba meklējumus raksturo Jānis Sprukts. Esot piedāvājumi gan no KHL, gan no Šveices un Zviedrijas. Iepriekšējo sezonu viņš pārstāvēja Maskavas “CSKA”, kas šovasar lauza uz diviem gadiem noslēgto līgumu. Kas Jānim svarīgākie faktori, meklējot nākamo pieturvietu? “Vienu grūti izcelt, viss svarīgi. Jāskatās, kas un ko piedāvā. Dzīve karjeras laikā ir jānodrošina, un par mazu naudu es negribu spēlēt, vienlaikus – patlaban nav manās interesēs braukt pēc naudas uz Habarovsku. Cik saprotu, KHL klubi un arī zviedri gaida, kas notiks NHL, – ja kādam tur kaut kas neizdodas, tad viņi paņem,” teic Jānis. Rīgas “Dinamo” par centra uzbrucēju interesi neizrāda.

Artūrs Kulda: “Trenējos jau sen, eju gan uz ledus, gan arī sausos treniņus taisu pēc Viktora Lāča programmas. Sadarbojos ar viņu otro gadu un esmu apmierināts. Šovasar pirmo reizi izmēģināju arī boksa treniņus. Nevis lai varētu uz ledus kauties, bet tas dod ļoti labu funkcionālo sagatavotību.”

NHL vienība Vinipegas “Jets” Artūram piedāvājusi kvalifikācijas līgumu, taču, ņemot vērā pavasara pieredzi, – aizbrauca uz turieni pēc izstāšanās no Gagarina kausa un divos mēnešos tā arī pie spēlēšanas netika – Artūrs īsti negrib atgriezties šajā organizācijā. Turklāt “Jets” jau parakstījuši līgumus ar astoņiem aizsargiem, tāpēc Kulda cer, ka tiesības uz viņu aizmainīs kādai citai NHL vienībai. Ja tas nenotiks vai arī – notiks, bet jaunā komanda nepārliecinās, ka Kuldam tiks dots spēles laiks NHL, viņš spēlēs KHL. Gribētāji esot – trīs četras komandas. Atgriešanās Novosibirskas “Sibirj” gan nav paredzama, jo tur jau sasniegts leģionāru limits.

Vārtsargs Edgars Masaļskis nevēlējās publicitāti. Trenējoties, gatavojoties, bet runāt varēšot tikai tad, kad būs noslēgts līgums. Bez līguma ir vēl viens Latvijas izlases vārtsargs Māris Jučers, kurš iziet pārbaudes laiku Rīgas “Dinamo”. Kā zināms, Kristers Gudļevskis mēģinās izcīnīt vietu zem saules NHL vienības Tampabejas “Lightning” sistēmā.

Rīgas “Dinamo” šovakar, gatavojoties sestajai KHL sezonai, aizvadīs pirmo pārbaudes spēli, Piņķos tiekoties ar Krievijas augstākās līgas vienību Ņeftekamskas “Toros”. Savukārt HK “Rīga” pārbaudes mačā Tukumā pārspēja citu šīs līgas komandu Krasnodaras “Kubaņ” (5:1).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+