Pasaulē
Eiropa

Līķi pie viesnīcas, cilvēki lidoja pa gaisu – latvieši dalās Nicā piedzīvotajā 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Ar avioreisu no masu slaktiņa skartās Nicas sestdien Rīgā atgriezās atpūtnieki no Latvijas. Starp terorista ar kravas auto notriektajiem un bojā gājušajiem 84 cilvēkiem nav bijis neviens no Latvijas valsts piederīgajiem, taču “LNT Ziņu” lidostā “Rīga” satiktie tautieši Nicā tika ierauti panikas pārņemtajā pūlī, cenšoties bēgt un slēpties. Atgriešanās Rīgā daudziem ir atvieglojums, bet panikas pieredzētais vēl ilgi paliks atmiņā.

“Bijām tieši acuskata attālumā no šaušanas – cilvēki bija zem mašīnas, tas bija briesmīgi. Cilvēki lidoja pa gaisu…” ar pieredzēto Nicā “LNT Ziņām” dalās no turienes ielidojusī latviete Inga.

“Kad mēs sākām skriet, tad jau sākās šāvieni. Un tad ieraudzījām balto mašīnu, kas brauca un no kuras šāva, cilvēki zem tās juka apakšā. Tad ieskrējām vārtrūmē un caur restorānu izskrējām uz blakus ielu. Panika bija briesmīga. Kad aizgājām uz viesnīcu, tur jau pie viesnīcas bija pāris līķi, tur pa visu ielu divu kilometru garumā mētājās cilvēki. Mēs bijām tieši pretī tai promenādei, kur tas notika. Mēs visu to redzējām, un arī no balkona pēc tam to cilvēku pārdzīvojumus,” stāsta Inga.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Jau ziņots, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītājs tika nošauts.

Teroraktu sarīkoja Nicā dzīvojošs 31 gadu vecs tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis Muhameds Lauežs Bulels, kura personu apliecinošie dokumenti tika atrasti automašīnā.

Atbildību par teroraktu uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

LA.lv