Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
7. maijs, 2015
Drukāt

LIKTA: prezidentūras laikā īpaši pieaudzis kiberuzbrukumu skaits Latvijai

KiberniekiKina

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā ir īpaši pieaudzis kiberuzbrukumu skaits, ceturtdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Viņa atzīmēja, ka kibernoziegumu skaits pasaulē pēdējā laikā arvien pieaug, tostarp īpaši Latvijā. “Arvien vairāk cilvēku ir šajā digitālajā vidē. Taču, kāpēc Latvijā tas ir, tādēļ, ka mums ir prezidentūra. No janvāra līdz jūlijam Latvija ir ES prezidējošā valsts,” teica Bāliņa.

Viņa norādīja, ka prezidentūras laikā digitalizācija ir noteikta par vienu no prioritātēm. “Digitalizācija ir viena no prioritātēm, ko Latvija ir definējusi. Līdz ar to interese uzbrukt Latvijai, parādīt un mēģināt noķert, ka Latvijā nav tik droša, tā interese ir daudz lielāka kā varbūt citus gadus,” atzina Bāliņa.

LIKTA prezidente pastāstīja, ka arī Lietuvas IT speciālisti, laikā, kad Lietuva bija prezidējošā valsts, atzinuši, ka uzbrukumu skaits bija daudz lielāks. “Pēc tam paliek mierīgāk. Latvijā tagad mēs jūtam to pašu,” teica Bālina.

Viņa gan arī uzsvēra, ka drošības incidentu institūcija “Cert.lv” un Latvijas IT speciālisti strādā ļoti labi un visi uzbrukumi ir novērsti. “Es ceru, ka tā tas arī turpināsies līdz jūnija beigām,” piebilda Bāliņa.

Latvija ir ES prezidējošā valsts šā gada pirmajā pusgadā.

LIKTA aptver elektronikas, datoru aparatūras un programmatūras kompānijas, telekomunikāciju uzņēmumus un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. LIKTA apvieno vairāk nekā 220 biedru − nozares organizācijas, kā arī individuālos biedrus un asociācijas.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+