×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Aija un piecgadīgais Kārlis – traģēdijas veiksminieki (21)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aija Kopštāle un viņas dēls piecgadīgais Kārlis ir veiksminieki, jo viņiem traģēdijas dienā izdevās palikt dzīviem ar nelielām traumām.

Kad Aiju apciemoju Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, satiku arī viņas vīru Kasparu un abi lūdza ar laikraksta starpniecību izteikt līdzjūtību visiem, kuru tuvinieki gājuši bojā vai ir smagi cietuši. Uz šīs milzīgās nelaimes fona Aija apzinās, ka abi ar dēlu dzimuši laimes krekliņā.

Aija: “Dzīvoju netālu no Zolitūdes veikala “Maxima”, tāpēc tur iegriezos regulāri, kaut gan šā tīkla veikali nav manis iecienīti. Bet Zolitūdes veikals man patika, jo bija atšķirīgs no citiem – ne pārāk liels, ne pārāk mazs. Arī aizvadītajā ceturtdienā kā parasti kopā ar dēlu devos uz veikalu nopirkt kaut ko vakariņām. Jau grasījāmies iet uz kasu pusi, kad nolēmām paņemt saldējumu. Te pēkšņi es ieraugu, ka mums virsū gāžas jumta konstrukcijas. Uz īsu brīdi zaudēju samaņu, atceros, ka atmostos un jūtu – man uz muguras uzkritis kaut kas smags, bet roka ir brīva. Izdzirdot balsis, mēģinu pamāt. Atkal zaudēju samaņu un atmodos ātrās medicīniskās palīdzības mašīnā, kur ieraudzīju arī dēlu. Mediķi mani mierināja, ka Kārlis neesot smagi cietis, ka viņam esot smadzeņu satricinājums.

Vispirms mūs nogādāja Gaiļezera slimnīcā, bet pēc tam Kārli pārveda uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, bet mani – uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu. Par laimi, man ir tikai dažas lauztas ribas, smadzeņu satricinājums un lauzts lāpstiņas kauls, kas pēc izrakstīšanās no slimnīcas prasīs apmēram mēnesi ilgu ārstēšanos.

Tiklīdz mani ieveda slimnīcā, tā mani apciemoja Rīgas pašvaldības sociālā dienesta darbinieces, kuras interesējās par manām vajadzībām, par to, vai mājās nav dzīvnieku, vai viss ir pie vietas. Pateicu, kas man patlaban ir svarīgākais. Pirmkārt, bērnam psihologs un, otrkārt, lai mums nebūtu jāuzņemas materiālās rūpes par nelaimes sekām. Bija patīkami, ka Kārlim nekavējoties tika nodrošināta psiholoģiskā palīdzība, jo viņš bija šoka stāvoklī, un ka arī notiek raita ārstēšana. Viņš zina, ka ar mammu viss ir kārtībā, ka tētis ir blakus. Tagad secinu, ka Kārlim izdevās tikt sveikā ar smadzeņu satricinājumu un ķermeņa sasitumiem tāpēc, ka krītot viņu instinktīvi aizsargāju. Mums abiem ir nobrāzta sejas kreisā puse, viņš bija kritis veiksmīgi, jo Kārlim nav lūzumu.

Uz veikalu atbraucu ar mašīnu, un vīrs interesējās, kas ar to noticis. Mašīna, sabrūkot ēkai, ir pamatīgi cietusi un, tāpat kā visas citas, evakuēta uz pašvaldības policijas stāvvietu. Tagad es saprotu, ka mūs paglāba tas, ka nebijām veikala dziļumā vai pie kasēm, kur parasti ir garas rindas. Skatoties internetā, kā sabruka “Maxima”, kā tika glābti cilvēki, kļūst slikti, apzinoties šīs milzīgās traģēdijas mērogu… Kāds kārtējo reizi nav izdarījis kaut ko līdz galam. Mūsu veiksme – tas ir viens, bet ir tik daudz ģimeņu, kurām tā ir traģēdija, un mēs esam kopā ar šiem cilvēkiem viņu ciešanās.

Ar vīru skumji ironizējam, ka turpmāk iepirksimies tikai Āgenskalna tirgū, jo tā ēka spējusi pārdzīvot divus pasaules karus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Paldies par šo komentāru,lai jums veicas un drīzu izveseļošanos!

 2. Tik tiešām liels prieks, ka ar Jums un Jūsu deliņu viss iet uz labo pusi!!!! Novēlu lai turpmāk Dieviņš stāv Jums un Jusu ģimenei blakus!!! Ar smagu sirdi domāju par tiem. kam tik tiešām šobrīd ir smagi. Dod Dievs arī viņiem izturību!!!

 3. Izturību un veselību gan māmiņai, gan dēliņam! Jums Dievs ir stāvējis klāt un lai arī tā ir turpmāk!

 4. Jums Aija,Jūsu vīram un Jūsu dēliņam ir neizsakāmi paveicies,jo Jūs ar dēlu esat palikuši dzīvi un Jūs atkal visi esat kopā.Majās skatoties TV un uzzinot,ka iebrucis jumts un bija ziņa,ka atrasti četri bojāgājušie,mēs ar vīru jau šausminājamies par to,bet nevarējām pat iedomāties,ka tādu būs vēl 54…Bija grūti skatīties reportāžas TV no notikuma vietas bez asarām.Novēlu Jums,Aija un Jūsu dēliņam atveseļoties,lai Jūsu ģīmene atgūst sirdsmieru pēc notikušā.Esiet laimīgi.

 5. Jebkurā gadījumā arī Maximai jāuzņemas atbildība, jo,lai gan skanēja signalizācija,cilvēki netika evakuēti.
  Bet māmiņai un dēliņam ātrāku atveseļošanos!

 6. No sirds, lai Jums laba veselība, spēks un izturība.

 7. Es arī turpmāk visu pirkšu tirgū un mazajos veikaliņos,jo neviens šis ātri sastutētais “šķūnis” nevieš uzticību.Tikai žēl, ka tik maz palikuši šie mazie veikaliņi t.i. vismaz Jelgavā.

 8. Tiešām prieks, ka tā. Lai laba veseļošanās!

 9. Spēku un izturību Jums atveseļošanās periodā. kā arī pārējiem kas vēl atrodās mediķu aprūpē. Dieva svētība lai pavada Jūs un visus cietušos šajā prātam neaptveramajā nelaimē.

 10. Ar maximu tikai skumji notikumi saistās. Pāris gadus atpakaļ maxima pārdeva saindētu ēdienu kad šķiet arī bija upuri. Un tagad vēl šis,kas vispār ir kas vārdiem neaprakstāms. Sirds sažņaudzās domājot par to visu.
  Novēlu izturību ģimenei,ātru atveseļošanos.

 11. Paldies par šo stāstu!

 12. Jā, drošāk iepirkties tirgū un mazajos veikaliņos. Varbūt ar šo beigsies lielveikalu bums… kas licis bankrotēt daudziem maziem, jaukiem veikaliņiem.

 13. Veselibu un veiksmi Jums ari turpmak. 🙂

 14. Stasts ar laimigam beigam! Lai jums laba veseliba un speks. Jums,kas dzivo Latvija- vajag uztaisit demontraciju pret Maximu,jo kas zin ka ir buveti citi Maximas jumti??un tiesam iepirkties citur-kur ir drosi.Patik man doma par Agenskalna tirgu:)un,kas ta par svaku vadibu, ja zin par gaidamajam sekam, tikunta atver veikalu?Nee-Maximai nevajag uzticeties! Lai speks un veseliba izdzivojushajiem un sirds siltums aizgajushajiem. Sveicieni no Vacijas!

  • No vienas puses, ne jau pati Maxima ceļ ēkas. Citas ēkas, kas nav saistītas ar Maximu, arī varētu būt šādi ”brāķi”, tā kā visu novelt tikai uz Maximu nevar. Kaut arī viņi tomēr ir daļēji vainīgi…

  • Nu tieshaam ne jau Maxima konstryeja visu, kas jums cilvekiem ir…. Prieksnieciba gan vainiga ka neevakueja…
   Ja tas butu apavu veikals tad ko apavu firma butu vainiga?
   Vnk ajjjj…..

   • Tas tomer bija maximas ipasums, tapec viniem jaatbild. Ja tu noperc sliktu opeli un nenostrada bremzes un tu notriec gajeju, tad neesi vainigs???

Draugiem Facebook Twitter Google+