Kultūra
Mūzika

Likteņdārza jubilejā skanēs vairāki jaundarbi3

Publicitātes foto

11. augustā plkst. 19 Likteņdārzā notiks krāšņs koncerts par godu desmit gadiem, kopš sākts Likteņdārza projekts, un kā īpašs veltījums Latvijas simtgadei, informē projekta komunikāciju pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Par godu Likteņdārza jubilejai tapuši arī vairāki jaundarbi.

Izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus kā veltījumu Likteņdārzam ir radījis jaundarbu “Likteņa vārti”, savukārt komponists un instrumentālists Raimonds Tiguls – trīsdaļīgu jaundarbu “Horizonts”. Tie tiks pirmatskaņoti koncertā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Andri Pogu Likteņdārza jubilejas koncertā.

Trīsdaļīgā opusa “Horizonts” anotēšanai Raimonds Tiguls izvēlējies viegli pārfrazētu mācītājas Lorenas Ārtresas tekstu: “Ceļš uz horizontu attīra prātu un sniedz apskaidrību par garīgo ceļojumu. Tas nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmainu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa!”

Skaņdarba “Horizonts” pirmajā posmā autors spēlēs hangu, otrajā posmā viņš sēdīsies pie klavierēm, savukārt trešajā posmā Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim pievienosies Rīgas Doma zēnu koris, un mēs klausīsimies cilvēku iemīļoto Dziesmusvētku hitu “Lec, saulīte” (Rasas Bugavičutes-Pēces teksts) jaunā versijā zēnu korim un orķestrim.

Savukārt Vestards Šimkus par Likteņdārza desmitajai jubilejai rakstīto jaundarbu saka: “Ar to vēlējos paust savas izjūtas, domājot, kā dvēsele no Viņsaules plašumiem ieiet pa Likteņa vārtiem, lai sāktu dzīvot savu Šīssaules dzīvi. Ieejot pa šiem vārtiem, gan ikviena cilvēka, gan arī visas tautas dvēseles liktenis kļūst neapturams un neatgriezenisks. Un kopā saistīts.”

Likteņdārza 10 gadu jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģentu Andri Pogu, pianistu Vestardu Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori baudīsim krāšņu programmu – Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotus skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Vestards Šimkus un Raimonds Tiguls.

Koncerts notiks brīvā dabā, Likteņdārza amfiteātrī, un to tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 1.

LA.lv