×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. novembris, 2016
Drukāt

Likteņdārzā pacelsies divi kalni (24)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Novembrī Likteņdārzā sākta sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecība, kas iezīmē jaunu posmu Likteņdārza attīstībā, būtiski papildinot esošās būves un simbolisko vides koncepciju, LA.lv pavēstīja “Kokneses fonda” pārstāvji.

Sabiedriskā ēka izceļas ar unikālu arhitektūru. Tā tiks veidota kā “kalns” jeb tilta sākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju – tautas ceļu no pagātnes uz nākotni. Tās jumts kalpos kā pastaigu vieta un skatu laukums. Ēkas projektu izstrādājis SIA “Arhis Arhitekti”.

Sabiedriskajā ēkā būs divas konferenču zāles, kafejnīca un restorāns, kas radīs iespēju rīkot konferences, koncertus un citus pasākumus visa gada ietvaros. Ēkas pirmā posma būvniecībai līdzekļus 110 000 eiro apmērā piešķīrusi Latvijas valsts, savukārt 60 000 eiro ziedojis Vācijā dzīvojošais latvietis Gaidis Graudiņš. Ēkas pirmo būvniecības posmu īstenos SIA “RRKP būve”.

Vienlaikus ar daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas celtniecību sākta arī Likteņdārza Lielā kalna būvniecība. Tas tiks veidots kā 12,5 m augsta virsotne, no kuras varēs pārlūkot visu Likteņdārza ainavu. Kalna veidols atspoguļos dabas un laika ritējumu.

Līdzekļi 73 920 eiro apmērā, kas paredzēti būvmateriāla piegādei Lielā kalna būviecības pirmajai kārtai, tiek finansēti projekta “Likteņdārza Lielā kalna izveide – dāvana Latvijai simtgadē un latvisko vērtību saglabāšana nākamajām paaudzēm” ietvaros. Projekts veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu. Kalna būvprojekts ir SIA “Pro Via” ziedojums.

Šobrīd “Kokneses fonds” turpina vākt līdzekļus sabiedriskās ēkas un Lielā kalna būvniecībai un aicina iedzīvotājus ziedot arī citu objektu tālākai attīstībai. Līdz 2018. gadam plānots pabeigt daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, virtuālo Piemiņas ēku, amfiteātri, Lielo kalnu un Likteņdārza draugu aleju, ko veido bruģakmeņi ar iegravētiem ziedotāju vārdiem.

“Likteņdārzs iecerēts kā visas tautas dāvana Latvijai tās simtgadē. Lai mūsu kopīgi radītais dārzs zaļo kā labās gribas apliecinājums nākamajām paaudzēm. Mūsu vecāki un vecvecāki kopīgi uzcēla Brīvības pieminekli, kas ir akmenī cirsta mīlestība pret tēvzemi un brīvību. Tagad mums ir iespēja kopīgi veidot dārzu, kas simbolizē nemitīgu Latvijas atjaunotni un izaugsmi,” saka “Kokneses fonda” valdes priekšsēdetāja Valda Auziņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Mani piederīgie tur gāja bojā kā kristīgi cilvēki, bet te nav atradusies vieta pat ne vismazākajai kapelai…

 2. Izskatās, ka aizraušanās ar naudas pumpēšanu aplamām izdomām var turpināties arī pēc kalnu uzsliešanas. Iespējams, sekos krāsainu gaismu muzikālās strūklakas garlaikotajiem un skeitparks jaunajiem apmeklētājiem. Pieņēmums skan tikpat absurdi, cik absurda ir KALNU uzbēršana DĀRZĀ, kurā piemin mirušos.

 3. Vai DIVI KALNI tik mazam zemes pleķim nav par daudz?! Kas par daudz, tas par skādi.

 4. Likteņdārzs ir neizbērtie čekas maisi – tautai skaista puķu ideja un ziedojumi – bet tie čekas draugi : tos tautai nevar rādīt…
  Nesiet tik puķītes, bet tie īstie turpinās saimniekot.
  Jā dās vīrs senajā Palestīnā ir teicis : kas ir bez grēka, lai met pirmo akmeni. Saproti, kā gribi, bet pagātnes grēki ir jāzin, jānožēlo – tas dos iespēju varbūt nākošajiem šādi negrēkot. Šodiena gan to neizsaka…

 5. priekš kam kapsētai pielīdzināmā vietā divas konferenču zāles, kafejnīca un restorāns ?
  Jeb, ja ir lustēšanās vieta, tad priekš kam piemiņas plātnes ?

 6. Airītēs ARĪ divas konferenču zāles, kafejnīcu un restorānu, kas radīs iespēju rīkot konferences, koncertus un citus pasākumus visa gada ietvaros – 110 000 eiro piešķīrs Latvijas valsts ?
  Vai kā savādāk ?

  • Airītēs nebūs iespējas tuvākajos gados to placi prihvatizēt.
   Vienīgi, ja “nezināmi [interfrontes] vandāļi” neizdemolēs tā, ka nav “lietderīgi” atjaunot, tad gan valsts nodos privātās rokās.

 7. idiotiska valsts naudas izšķērdēšana, bet ir tak jāpabaro savējie

 8. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Pat ēbrējiem Rīgā ir bojā gājušo vārdi, bet mums piedāvā plēstus akmeņus un kalnus, bet ne tikai piemiņas vietu ar Sibīrijā palikušo vārdiem. Lestenē katru cilvēku pārņem skumjas, cik daudz mūsu cilvēku gājuši bojā. Acīmredzot vēl nav pienācis laiks par to pat domāt, vēl jātērē nauda iedomātām lietām.

 9. Kopš Likteņdārza projektā iesaistījās Zatlers ar savu Bufetnieci, daudzi reāli entuaziasti un sponsori tur vairs kāju nesper. Padzeniet no turienes ZOO un tad arī lietas sāks virzīties uz labo pusi.

 10. vai nevajadzētu kādu darba grupu aisūtīt komandējumos par valsts naudau uz Maču – Pikču lai sasmeļās pieredzi?

 11. Piebraucu, noparkojos neko nemaksājot, apskatījos un aizbraucu. Pirmais iespaids ir cilvēku kauli.., aizmiruši tomēr ka darīšana ar veciem kapiem!
  Vēl daudzas reizes esmu bijis šajos 200 hektāros – kopumā – normāls pašvaldības projekts kā izmantot aizlaistu platību. Pārējais emocijas, kuras “sastādīt” maksā mazāk kā kārtīgi padarīt darāmo. Iestādīt kociņu tā lai pēc gada viņš vēl būtu dzīvs…
  p.s. – braucu ar laivu vai velo.

 12. Mjaa ,kur Jums tāda žults sakrāta pret visu gaišo un tīro?Ja ir kas ko teikt,tad sakiet attiecīgām personām ,necenšaties sagandēt mums Likteņdārza apmeklētājiem to svētuma sajūtu…

 13. Kauna nemaz nav,tādu naudu prasa par kociņa,krūma un citas drazas iestādīšanu ,novietošanu,par stāvvietu plēš milzu naudu,bbbb
  Likteņdārzs,sūda dārzs kur plēš naudu no cilvēkiem un vēl lūdz lai ziedo.Attopiet tak tautieši,kam jūs ziedojat,komersantiem kuri jūs apkāš!!!!!
  Piebraucu,apskatijos cik no manis grib noplēst par auto novietošanu,apgriezos un aizbraucu un nekad tur vairs neiegriezīšos!!!

  • Nu tad nevajag braukt uz tādām vietām, ja rodas tādas negācijas. Žēl, ka ir tik negatīvi cilvēki. Brīvības piemineklim arī ziedoja.
   Un ne visu mēram naudā. Attieksmi pret Likteņdārzu jau noteikti ne.

   • Jā arī brīvības piemineklim ziedoja,bet pieeja piemineklim ir brīva.Citādi likte’mdārzam-ziedojiet….ziedojiet…. /Bet par apmeklējumu ,autostavvietu jāmaksā???

  • Pilnīgi piekrītu.

  • Vai tu dzīvē kaut ko labu arī esi redzējusi/is un spēj saskatīt?

  • Piebraucu,apskatijos cik no manis grib noplēst par auto novietošanu, apgriezos un aizbraucu un nekad tur vairs neiegriezīšos !!! Ha-ha. Es totāli ierēcu par tādu nabagu kā tevi. 2 eiro stāvvietai baigā nauda esot. Un vai tad par zirga pajūgu bija jāmaksā tikpat cik par auto. Tikai nesaki, ka tev nabagam ir auto. Tajā tak benzīns jālej, kas maksā baltu naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+