×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Likteņdārzam cer iegūt 100 000 latu

liktendarzs_leta

Latvijas Nacionālajā operā (LNO) 20. martā notiks Likteņdārzam veltīts labdarības koncerts, pēc kura sekos mākslas darbu labdarības izsole, un šogad no izsolītajiem mākslas darbiem Likteņdārzam iecerēts iegūt 100 000 latu.

 

Kokneses fonda padomes loceklis, labdarības izsoles organizētājs un vadītājs Guntis Belēvičs atklāja, ka šogad ir ļoti ambiciozs mērķis – izsolē iegūt tik lielu naudas summu. Likteņdārzam veltīta labdarības izsole tiks rīkota jau otro gadu. Pērn izsolē izdevās pārdot 70% no visa piedāvājuma un Likteņdārza attīstībai tika iegūti 10 000 latu. Mākslas darbu izsolē varēs piedalīties tie, kuri LNO apmeklēs labdarības koncertu. Izsolē iegūtie līdzekļi, kā arī ienākumi no labdarības koncertā pārdotajām biļetēm tiks ieguldīti Likteņdārza amfiteātra tapšanā.

“Atsaucība no mākslinieku puses, ziedojot darbus Likteņdārzam, šogad bija ļoti liela. Uzrunājām vairāk nekā 80 potenciālos dalībniekus, un visi piekrita piedalīties, atvēlot savus izcilos un labos mākslas darbus. Prieks par to, ka mākslinieki ir gatavi ziedot savus izcilos darbus, tādēļ ļoti ceru, ka tikpat liela atsaucība būs arī no potenciālo pircēju puses, kuri savā starpā sacentīsies par to, kurš ziedos vairāk naudas Likteņdārzam,” pauda Belēvičs. Viņš arī atklāja, ka laika gaitā šo izsoli iecerēts pārvērst par ikgadēju vislabāko Baltijas valstu mākslinieku izsoli. Likteņdārzam veltītajai mākslas darbu izsolei paredzētie mākslas darbi, kuru vidū ir laikmetīgās glezniecības darbi, vērtīgi antikvārie darbi un dažādu dzejnieku rokrakstā rakstīti darbi, no 8. marta būs apskatāmi trijās galerijās – “Rīgas galerijā”, “Ivonnas Veihertes mākslas galerijā” un “Galerijā 21”.

Likteņdārzam veltītais pasākums LNO 20. martā sāksies plkst.19 ar labdarības koncertu, kurā skanēs ievērojamu latviešu komponistu darbi, to izpildīšanā piedalīsies arī ievērojami solisti. Biļetes uz labdarības koncertu “Latviešu mūzikas dārzs” var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā “www.bilesuparadize.lv” LTV1 kanālā koncerts tiks demonstrēts 23. martā plkst. 22.10.

Kokneses fonda padomes priekšsēdētājs Vilis Vītols atgādināja, ka Likteņdārzs ir projekts, kas top ar visas tautas atbalstu. Likteņdārzs ir 20. gadsimtā zaudēto latviešu piemiņas vieta, kuru plānots pabeigt līdz Latvijas 100 gadu jubilejai 2018. gada 18. novembrī. “Likteņdārzs ir domāts kā dāvana Latvijai 100 gadu jubilejā, tomēr nevajadzētu baidīties, ja projektu līdz tam tomēr neizdosies īstenot. Viduslaikos katedrāles cēla 200 un pat 300 gadus.

Arī Pēterbaznīcai no celtniecības sākuma līdz pat tās pabeigšanai bija jāgaida aptuveni 208 gadi,” sacīja Vītols. Viņš pauda pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš iesaistījies Likteņdārza tapšanā, atklājot, ka sabiedrībai ir liela interese par to. Kokneses fonds plāno ik gadu Likteņdārza atbalstam gadā rīkot divus labdarības pasākumus. Viens no tiem notiks martā, savukārt otrs tiks rīkots augustā.

 

Uzziņa

* Pagājušajā gadā Likdeņdārzu apmeklējuši vairāk nekā 20 000 cilvēku.

* No šiem apmeklētājiem aptuveni 600 Likteņdārzā iestādīja kociņus, samaksājot par katru 50 latus, līdz ar to šo naudu ziedojot Likteņdārzam.

* Pagājušā gada laikā Likteņdārzā nogādāti aptuveni 8000 laukakmeņu, kas tiek nesti zudušo tuvinieku piemiņai.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+