Kultūra
Mūzika

“Likteņdārzam” desmit gadu jubilejā dāvina īpašu koncertu3

Publicitātes foto

Atzīmējot desmit gadus, kopš uzsākts Likteņdārza projekts, un īpašā veidā veltot to Latvijas simtgadei, 11. augustā plkst. 19 skaistajā Likteņdārza ainavā pašā Daugavas krastā notiks krāšņs koncerts “Latvijas Likteņdārzs. Atklāšana”, informē rīkotāji.

Krāšņu programmu – Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotos skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Vestards Šimkus un Raimonds Tiguls – piedāvās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, pianists Vestards Šimkus, dziedātājs Daumants Kalniņš un Rīgas Doma zēnu koris.

Vestarda Šimkus jaundarbs klavierēm un orķestrim “Liktens vārti” un Raimonda Tigula jaundarbs orķestrim – simfoniskā poēma “Horizonts” – top kā veltījums Latvijas simtgadei un Likteņdārzam.

Pie diriģenta pults būs koncerta idejas autors, LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, kurš uzsver: “Šīs programmas kodols ir simfoniska tautasdziesma – gan klasiska, gan speciāli šim koncertam no jauna radīta.” Koncertu vadīs ilggadējie Likteņdārza draugi – Latvijas Televīzijas žurnālisti Aija Kinca un Jānis Geste.

LA.lv