×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Likteņdārzs kļūst arvien skaistāks

liktendarzs_leta2

Ziedojumu akcijā, kas piektdien notika Koknesē, Likteņdārza Skatu terases izbūvei kopā savākti 27 484 lati, kas ir lielākā daļa no vajadzīgās summas – 50 000 latu. 21 922 cilvēki ir piezvanījuši pa ziedojumu tālruni un 1032 sūtījuši īsziņas, katrs ziedojot vienu latu.

 

“Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa pastāstīja, ka prāvas summas – kopā 4530 latus – ir ziedojuši arī šīs vietas apmeklētāji pirms un pēc Latvijas televīzijas koncerta “Top Latvijas Likteņdārzs!”. Koncertu noskatījās arī Japānas vēstnieks Latvijā Takaši Osanai, kurš sola, ka viens no Japānas vides projektu un izglītības atbalsta fondiem piešķirs Skatu terasei 26 000 eiro (apmēram 18 000 latus). Te spēkā nosacījums, ka Skatu terases izveide jāpabeidz šogad līdz 1. novembrim.

Pirms koncerta daudzi ar karti rokās izstaigāja Likteņdārza teritoriju, kas kļūst arvien skaistāka, – no paredzētajiem desmit tūkstoš kociņiem jau ir iestādīts pusotrs tūkstotis. Salaspils Botāniskais dārzs šogad ir uzdāvinājis 60 rododendru stādus, “Latvijas valsts meži” – skaistas hortenzijas, pazīstamais selekcionārs Jānis Vasarietis – vairāk nekā 500 dienlilijas. “Kokneses fonda” valdes loceklis Bruno Cīrulis izrādīja šogad paveikto amfiteātra izbūvē, kur baltas betona plātnes mijas ar pirms mēneša iesētā zāliena joslām. Atlicis vēl nostiprināt Daugavas krastu, pabeigt baseinu un iestādīt gar amfiteātra malu plānoto ozolu loku, pīlādžus un ceriņus. Bet Skatu terasei, no kuras var vērot Daugavas lejteci, būs trīs līmeņi – apmeklētāji varēs pa taciņu gan noiet pie upes, gan paiet zem nojumes jumta, gan pakāpties augstāk. Turpinot pastaigu, cilvēks nonāks pie akmeņu grupas, kuras lielākais akmens tā interesantās formas dēļ nodēvēts par “Sirdsakmeni”. Šā vides objekta izveidi tēlnieks Ojārs Feldbergs pabeigs šoruden.

Likteņdārzā iegriežas daudzi kāzinieki, lai iestādītu pirmo jaunās ģimenes kociņu un kopīgi nofotografētos. Bruno Cīrulis stāsta, ka viena no kāzu rīkošanas aģentūrām izstrādā īpašu piedāvājumu kāziniekiem, ko apskatīt un darīt Likteņdārzā, un “Sirdsakmens” apskate un bildēšanās pie tā būs daļa no šā projekta. Tāpat gan jaunajiem pāriem, gan ikvienam citam interesentam ir iespēja par pieciem latiem nopirkt “savu” bruģakmeni, kas tiks ielikts ceļā, kas ved uz Daugavu caur ābeļu aleju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+