×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Likteņdārzs pielīdzināms kapavietai. Trallināšana neiederas!

Foto - LETAFoto - LETA

Ļoti gaidīju TV solīto tiešraidi no Likteņdārza 23. augustā. Gribēju kaut vai neklātienē pabūt šajā vietā šajā zīmīgajā datumā, atcerēties, padomāt. Taču… jutos vīlies.


 

Manuprāt, nevietā bija citkārt interesanto TV žurnālistu garie dialogi un uzmācīgie jautājumi dalībniekiem – kā jūs jūtaties. Tie sašķēla koncerta viengabalainību. Un tas, kas notika uz skatuvītes, cik var spriest no TV redzētā, bija liels pārpratums un rupja kļūda. Te taču ir svētvieta, kas pielīdzināma daudzu svešatnē mirušo un nobendēto nezināmajai kapa vietai, 23. augusts ir liktenīgā diena, kad noziedzīgi nolēma Latvijas un mūsu tautas iznīcību. Bet… te meitene no Balviem trinkšķina ģitāru un kaut ko trallina angliski… Nezinu, vai viņa kādā Balvu kapsētā to atļautos. Un pārējie? Kaut vai bieži pieminētie riteņbraucēji (svētceļnieki?) ar savu Kārli priekšgalā? Ja vēl par vietai un laikam atbilstošu uzskatītu septiņu Latvijas angļu sieviešu dziedājumu, tad par visu pārējo gribas teikt – garām, aplam!

Jājautā arī jaunajam TV vadītājam, kurš bija Likteņdārzā, vai tāda vakara programmā neiederētos dziesmas par dzimteni, kuras dziedāja tie, kam dzimtene tika atņemta? Vai te nebija vietā dziedāt par Svēto mantojumu, ja domājam par nākotni?

Patriotiskas dziesmas vēl atceras kaut vai zemessargu ansamblis, nopietni latviešu dziedātāji un ļaudis, kam kaut ko nozīmē Likteņdārzs.

Lai jau skan ģitāras, lai uzstājas mākslas fabrikās ražotie mākslinieki, bet lai zina savu vietu un laiku, kur, ko un kad. Vismaz tiem, kas rīko pasākumus un vēl rāda tos TV, tas būtu jāzina un jāsaprot.

V. Andrejsons

 

Šo vēstuli lūdzām komentēt Kokneses fonda vadību. Fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa un valdes loceklis, projekta vadītājs Koknesē Bruno Cīrulis skaidro: 

“Visos Likteņdārzam veltītajos LTV organizēto ziedojumu akciju koncertos mūziķi savu uzstāšanos ziedo, par ko fonds ir ļoti pateicīgs katram, kas savu talantu un laiku ir veltījis Likteņdārzam.

Fonda dibinātāju iecere ir, lai dārzs ir vieta, kur satiekas tagadne, pagātne un nākotne, un lai tā ir vieta, kas vieno visas paaudzes. Tāpēc katru gadu koncerta iecere ir nedaudz citāda, šoreiz – ar iespēju iepazīt vairākas jaunas un plašākai auditorijai, iespējams, nezināmas grupas un mūziķus.

Mūzika ir universāla valoda, tāpēc, ja mūziķi par savu uzstāšanās valodu ir izvēlējušies angļu, mēs to pieņemam un vēlam, lai viņiem izdodas iekarot savus klausītājus arī, piemēram, Eiropā. Svarīgāk par visu ir tas, ka šie mūziķi uzstājas Likteņdārzam un ar savu mūziku pievērš savu klausītāju un domubiedru uzmanību projektam.

LTV ziedojumu akcija katru gadu mums ir lielākais pasākums gan publicitātes, gan ziedojumu piesaistes ziņā. Kopā ar LTV akcijas komandu darbu pie nākamās akcijas parasti sākam jau iepriekšējā gada beigās, rūpīgi tiek izsvērta arī iepriekš gūtā pieredze un rezultāti. Šogad akcijas laikā mums izdevās palielināt ziedojumu summu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, un, mūsu uztverē, tas ir apliecinājums, ka koncerta dalībnieku uzstāšanās uzrunāja LTV skatītājus un Likteņdārza atbalstītāju loks arvien pieaug.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+