Ekonomika
Bizness

Likteņdārzs – tautas dāvana Latvijai: izdod jaunu pastmarku0

Latvijas Pasts

Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku “Likteņdārzs – tautas dāvana Latvijai.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota piektdien, 18.maijā, Likteņdārzā, Koknesē, no plkst.10 līdz 17. Savukārt plkst.11 turpat paredzēta svinīga pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta, Kokneses fonda un Kokneses novada domes pārstāvju piedalīšanos.

Likteņdārza pastmarka izdota 80 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 0,61 eiro, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Pastmarkas dizainu veidojis Arvils Feldmanis, un tās vizuālajā noformējumā izmantots aerofotogrāfa Gata Baloža fotouzņēmums. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, kuras dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Uz pastmarkas attēlota Likteņdārza sirds – amfiteātris, – kas simboliski nodala dārza pagātnes daļu no nākotnes daļas. ​Amfiteātri apvij pelēko akmeņu krāvums Sirmais saulriets, ko veido vairāk nekā 50 000 laukakmeņu, kurus savu tuvinieku un dzimtas piemiņai atveduši Latvijas iedzīvotāji. Savukārt ūdens kanāls, kas apvij amfiteātri, simbolizē cietušo cilvēku izlietās asaras un ticību, ka pagātnē notikušais vairs nekad neatkārtosies.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas top Koknesē, uz salas Daugavā, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas vides arhitektūra, kuru radījis japāņu ainavu arhitekts Shunmyo Masuno, ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju Liktens gāte, Lielo kalnu un skatu terasi.

LA.lv