×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

Ziedotāju saraksts kā materiāls par latviešu likteņgaitām. Saruna ar Vili Vītolu un Valdu Auziņu (18)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Likteņdārzs, kas nu jau vairākus gadus top Koknesē, ir iecerēts kā dāvana Latvijas simtgadei. Šonedēļ “LA” un “Kokneses fonds” izsludinās kopīgu akciju Likteņdārza atbalstam – visus akcijas laikā – no 24. marta līdz 7. aprīlim – uz bruģakmeņiem reģistrētos vārdus publicēsim avīzē. Šodien saruna ar Likteņdārza veidotājiem – idejas autoru, “Kokneses fonda” padomes priekšsēdētāju Vili Vītolu un valdes priekšsēdētāju Valdu Auziņu.

Kā radās iecere ziedotāju vārdus publicēt avīzē?

Valda Auziņa: Esam pētījuši citu līdzīgu objektu tapšanas pieredzi. Brīvības pieminekli ceļot, bija ziedojumu zīmes. Šo pieredzi 2009. gadā izmantojām arī Likteņdārzam. Pētījām arī pieredzi pasaulē. Viens no interesantākajiem piemēriem – Brīvības statuja Ņujorkā. No projekta idejas līdz tā īstenošanas pabeigšanai pagājuši vairāk nekā desmit gadu, un tā ir līdzība ar mūsu projektu. Toreiz ASV enerģisku virzību ziedojumu vākšanā deva vienošanās ar lielu avīzi, ka ziedotāju vārdus publicēs laikrakstā. Mēs izdomājām, ka ar savu bruģakmeņu ceļu varētu rīkoties līdzīgi.

Vilis Vītols: Šādiem projektiem, kas balstās uz cilvēku ziedojumiem, grūtākais ir līdzekļu vākšana. Esam izmantojuši veidus, kas atbilst Likteņdārza domai, jēgai. Esam lūguši arī valsts palīdzību. No paša sākuma ir palīdzējuši AS “Latvijas valsts meži” un Valsts mežu dienests – ar naudu, talkām, darbiem un stādiem. Cilvēki, kociņus iestādot, samaksā ziedojumu, kas arī nonāk fondā, utt.

Pēdējos gados esam saņēmuši lielu atbalstu no Saeimas. Trīs koalīcijas partijas – “Vienotība”, Nacionālā apvienība un ZZS – piešķīra līdzekļus daudzfunkcionālās ēkas celtniecībai – 2016. gadā 110 tūkstošus eiro un šogad 520 tūkstošus eiro. Par šo finansējumu būvēsim daudzfunkcionālās ēkas pirmo daļu. Būs liela telpa sapulcēm, konferencēm, semināriem, kā arī saviesīgam vakaram. Varēsim rīkot izstādes. Iekārtosim arī nelieku bibliotēku, darbosies kafejnīca. Šīs ēkas būvei paredzēts arī pērn saņemtais Vācijas latvieša Gaida Graudiņa ziedojums.

V. Auziņa: Tā kā būvei ir piešķirti valsts līdzekļi, tad šobrīd ir izsludināts atklāts konkurss; līdz 27. martam gaidām pieteikumus. Mūsuprāt, Likteņdārza būvniecība notiek raiti, kopš 2005. gada, kad dibināts “Kokneses fonds”, kopējā Likteņdārzā ieguldītā summa ir vairāk nekā divi miljoni eiro.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Man izbrīnu raisa partiju Vienotība, ZZS, NA ziedojumi . No kura laika partijas ir ar naudas līdzekļiem? Vai tas būtu bizness, ja reiz esi kādā partijā?

 2. Neredzu nekāda ideoloģiska pamatojuma šim pasākumam un šajā vietā. Tad jau labāk būtu Lucavsalu izmantojuši, kurai nekādu pilietojumu nevar atrast.. Vismaz tuvāk cilvēkiem, bet tuer nomaļā vietā, ja nu vienīgi personīgo mašīnu īpašniekiem. Neesmu pret ideju, bet izpildījums zems.

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Tā vien šķiet, ka lielākai pārgudro komentētāju daļai ir jāizraksta steidzams nosūtījums pie dentista, lai tiem izrautu indeszobus!

 4. Valdis Freimantals Atbildēt

  Vitols ne varda nesaka par nekustama ipashuma nodokli!

  Vinjam uzsplaut us latvishu postu!

  Bet tukstosus latvieshu met araa no savaam maajaam TIESU IZPILDITAJI!

 5. Valdis Freimantals Atbildēt

  Vai nav divaini, ka “PATRIOTS” nerunaa ne vaarda par latvieshu Biedriibu atjaunoshanu?

  Cilveekiem pie savas dziivesvietas vairs nav LATVISKIE (analitiskie) centri.

  Tik maksaa naudu un brauc prom no savas maajas uz LIKTENDARZU! (Labi, aizbrauks, izmetiis naudu – un paliks nabagaaks).!!!

  Vai taa ir gudriiba?

  Miljonaaram jau nekas! (un vins ir miljnaars).

  Bet par latvieshu biedriibu un aizsargu organizacijas atjaunoshanu – ne vaarda!

  Visas 4 000 laviesu biedriibas zveeriigi likvideeja 1940. gadaa! Priekshniekus nogalinaaja, gimenes lceklus izsuutiija uz Sibiriju.

  Latviska Latvija var buut tikai ar atjaunotaam latvieshu biedriibaam!

  Lasiet manu rakstu internetaa:”Mosties, celies, strada”!

  Lasiet www Labie.lv. Par Rigas Latvieshu Biedribas zemisko likvidaaciju 1993.gada 18.februara naktii!

 6. Kas tanī teritorijā notika 40. gados, ka jābūvē dekorācijas ?
  Manas ģimenes cilvēki tanī “ekskursijā” tika sūtīti no citas vietas.
  Vai vienkārši atradās lieks zemes pleķis, ko kādam vajag “apgūt” par ziedotāju naudu, lai kādam vēlāk būtu ko atklāti vai slepeni priHvatizēt ?
  Kas vēl pēc gadiem var atklāties…

  • varbūt daži rauš politisko kapitālu uz tautas sāpju rēķina ?

  • Goda tiesas priekshseedis Atbildēt

   Tik tiesham – atjaunosim visas latvieshu biedriibas!

   Tad katrs varees piedalities sarunaas!

   Katrs varees izteikties!

   Nebuus nosleepumi!

   Dievs Sveti Latviju!

 7. Būtu sava, latviešu banka labāk bijusi.

 8. Manuprāt, daudzu no ziedošanas (bruģakmeņu pirkšanas ar iegravētiem vārdiem) attur tas, ka pār tiem pēc tam staigās ļaudis, brauks teritorijas uzkopšanas auto, kā arī elektromobiļi, ar kuriem vizinās Likteņdārza apmeklētāji. Kaut kas šajā domā īsti nav kārtībā. Esmu ziedojis naudu, lai iestādītu kociņus Likteņdārzā par gidu vecākiem un vecvecākiem. To gan saprotu un uztveru – kaut kas vērts uz dzīvību un izaugsmi.

 9. idiņš-jautājumam Atbildēt

  Vai tev mājās atejas nav, ka lien apķēzīt to, kas citiem svēts .Smerdeli,fui!

  • tu, dažādības pēc, varētu ieskaidrot “visādiem”, kas ekskursiju biznesā ir tas svētums. Naudas pumpēšana, spekulējot uz skumjām ?

 10. Zatlers aferu ar to saucamo “Likteņdārzu” iesāka un lai pabeidz! Bija tādi aferisti arī agrāk,.Kā piemēru var minēt Rudzētu piemiņas sienu.Tur arī lasīja naudu, pat no ārzemēm sūtīja. baigi šiverējās. iznāca pšiks. Kam tas vis ir vajadzigs? Varbūt kukuļņemējam Zatleram?Kad beigsies tautas krāpšana!Labāk atjaunot Kalnciema katorgu,kuru izmantoja Latvijas vadonis K.Ulmanis, neģēlus un valsts naidniekus tur sēdināja, uzreiz gais Latvijā bija tīrāks.

 11. Vai pa bruģakmeņiem (ar vārdiem) staigās? Negribētu to…

  • Šie vārdi simbolizē latviešu izturību un spēku. Lai tie katram staigātājam dotu to pašu. No zemes esam nākuši, par zemi pārvērtīsimies.
   Gods kalpot Latvijai!

 12. Labāk pieminekli korupcijām

  • vai ši gadījumā nav tas, kurš pa to ASV atbalsts fondu ņēmās, kam Latvijas valdība bija sarūpējusi biznesu bez nodokļu maksāšanas?

Draugiem Facebook Twitter Google+