×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Okupācijas muzeju paplašinās, apejot Rīgas būvvaldi (23)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Pie Saeimas Okupācijas muzeja pārbūvi atbalstīja arī vairāki desmiti piketētāju.

Papildināta.

Saeima ceturtdien grozīja Okupācijas muzeja likumu, kas ļaus uzsākt muzeja pārbūvi, apejot Rīgas būvvaldi, kas atļauju projekta realizācijai līdz šim nav devusi,

“Rīgas pilsētas būvvalde jau aptuveni gadu piemeklē dažādus ieganstus neizsniegt būvatļauju Padomju okupācijas upuru kompleksa būvniecības sākšanai. Jaunā kārtība paredz, ka būvatļauju izsniegs īpaša valsts būvvalde, kas tiks izveidota pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM). Šī iestāde arī kontrolēs būvniecības gaitu un pieņems pabeigto objektu,” šādi vēsturnieks un Saeimas deputāts Ritvars Jansons (NA) pamatoja nepieciešamību pēc Latvijas Okupācijas muzeja likuma grozījumiem, ko parlaments pieņēmis galīgajā lasījumā.

Tie paredz īstenot muzeja paplašināšanu izveidojot padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksu, kas sevī ietvertu pašreizējās muzeja ēkas Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā pārbūvi, tai skaitā jaunas piebūves (Nākotnes nams) būvniecību, un Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību.

Saeimas deputātiem gan dalījās domas jautājumā par pārbūves apmēriem. Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvji atbalsta muzeja paplašināšanu ar piebūvi “Nākotnes nams”, bet iebilst pret memoriālu, jo par to pagaidām esot pārāk daudz neatbildētu jautājumu, neesot pat skaidrs kā tas izskatīsies un cik izmaksās. Tomēr deputātu vairākums atbalstīja muzeja paplašināšanu pilnā apmērā.

Likumprojekts tika atbalstīts ar 57 balsīm par, pret neviens nebalsoja, bet visa “Saskaņas” frakcija, atsevišķi “No sirds Latvijai” deputāti un Rihards Eigims (ZZS) šajā balsojumā nepiedalījās. Ārpus Saeimas sienām Okupācijas muzeja pārbūvi atbalstīja arī vairāki desmiti piketētāju.

Saeimas atbalstītajā likumprojektā noteikts, ka Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projekts jāīsteno līdz 2018.gada 1.oktobrim divās kārtās, par katru kārtu iesniedzot VARAM atsevišķu būvniecības ieceres iesniegumu. Pirmā kārta paredz muzeja ēkas pārbūvi, tai skaitā Nākotnes nama būvniecību, bet otrā kārta – Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla būvniecību. Par memoriāla kompleksa būvniecības procesa kontroli un tiesiskumu ir atbildīga VARAM. Tāpat likumprojekts paredz Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksam noteikt nacionālo interešu objekta statusu. Nacionālo interešu objekti ir teritorijas un objekti, kas nepieciešami būtisku sabiedrības interešu nodrošināšanai, dabas resursu aizsardzībai un ilgtspējīgai izmantošanai.

Latvijas Okupācijas muzejs ir valsts akreditēts privāts muzejs, kas dibināts 1993.gadā. To uztur un pārvalda Latvijas Okupācijas muzeja biedrība. Muzejs atspoguļo Latvijas okupācijas vēsturi no 1940. līdz 1991.gadam, tās priekšvēsturi un sekas.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Tad jau vienotā politbanda tukšā nepaliks. Varēs atkal miljonus izplakarēt un no “Otkatiem” lekni padzīvot!

 2. Ar šo LR tagadēja saeima ir publiski apliecinājusi, ka viņa izmanto savas tiesības , kuras vēlētaji tai uzticējuši nepamatoti . Minētais Lēmums nozīmē politiskas gribas prioritāti par Likuma būtību un ir rupjš Tiesību un Likuma pārkāpums.Tas ir precedents tam, ka Likums pec politisku grupu gribas nav attiecināms uz visiem , bet maināms, kā Kalnietei un politgrupām iegribas.

  • Valsts būvvaldi ar kangariska konsolidatora palīdzību likvidēja, nu dēļ viena kulta objekta dažiem indivīdiem veidos jaunu būvvaldi. Liekas, ka tur tiešām dažiem nav visi mājās. Valsti ekonomiski nolaiž uz grunti un tik murgo par pagātnes rēgiem!

  • peļķe zem streļķa Atbildēt

   Importa pravieši pie mums ievazājuši jauku tradīciju – ja ļoti gribas, var apiet DA JEBKO …

 3. LIELS PALDIES LATVIJAS SAEIMAI PAR OKUPĀCIJAS MUZEJA NĀKOTNES ATŅEMŠANU UŠAKOVA
  un MASKAVAS PAKALPIŅIEM !!!!!
  To patiesībā vajadzēja izdarīt jau SEN atpakaļ , tikko Ušakovs un viņa “Saskaņas” (lasi “Maskavas
  pakalpiņu” ) partija guva vairākumu pēdējās Rīgas pašvaldības vēlēšanās. Tagad nākošā gadā,
  Rīgas pašvaldības vēlēšanās ir BEIDZOT pienācis laiks iedot VIENVIRZIENA BIĻETI uz MASKAVU
  arī pašam Ušakovam un viņa ROKASPUIŠIEM. Tas ir TIEŠĀM KAUNS, LIELS KAUNS, ka Latvijas
  galvaspilsētā, Rīgā, DIKTATORISKI valda liels Maskavas un Putina draugs — Ušakovs !!!
  Kādreiz “Atmodas” laikos, 25 gadus atpakaļ mēs ar sajūsmu dziedājām “ATMOSTIES BALTIJA —
  LIETUVA, LATVIJA un IGAUNIJA”. Tagad ir BEIDZOT pienācis laiks ATMOSTIES RĪGAS LATVIEŠIEM
  un ievēlēt Latvijas galvaspilsētā , pilsētas vecākā amatā godīgu, patriotisku LATVIETI.

  Lai LABI VEICĀS LATVIJAS OKUPĀCIJAS MUZEJA “Nākotnes Nama” būvniecība un lai Rīgas
  LATVIEŠI drīzumā ievēlētu savas pašvaldības priekšgalā , pilsētas galvas amatā LATVIETI !!!!!

  Krievu okupantu represijās cietušais LATVIETIS.

 4. Korsaks ietrāpījis kadrā!

 5. Kas tad Strēlnieku muzejam vainas, ka jāpārbūvē? Nepietika, ka piesmēja streļķus un pārdēvējā kaut kādas mistikas vārdā?

 6. Importa ietiepīgums kopā ar pašmāju apmātību šai mačā arhitektūru atstājuši jaņos …

 7. Nedrīkst ļaut Ušakova komūnistiem un krievnacistiem bloķēt latviešu tautai šo svarīgo projektu.

 8. Galvenais Nākotnes muzeja eksponāts būšot lopu vagoni (sk. LA interviju ar Neiburgu un Pumpuriņu).
  Hmmm, diezin vai valstij tā vajadzētu privātā muzeja lietās jaukties, bet, ja kāds lopu vagonā taisās ātrāk gaišajā nākotnē nokļūt, tad jau aizliegt nevar….

 9. BŪS!

 10. Atliek noskaidrot, cik ilgi tāda NA patvaļa turpināsies. Viens likums visiem, bet Okupācijas muzejam pašam savs!

 11. Šurp pašu investīcijas, ražotnes, saimniecības, tad tā arī būs nākotne!

 12. Un pareizi dara.

 13. Tik tālu gan, ka jau netiek galā ar vienu kremļa kantori mūsu “valstī” !!!
  Protams, ka kremļa “Ainas”, “ņu, ņu” un gaiļi un vistas jau grib to
  muzeju pārvietot uz Kamčatku vai Sahalīnu, lai nekas neatgādinātu
  viņu noziegumus…
  Tiem PSRS “komunistiem” jau nauda aug kokos, par kuru var pa
  pusgadam blandīties pa pasauli un braukāt luksus grabažās, nevis
  atrauta no pensionāriem, skolotājiem, policistiem, ārstiem… 🙂 🙂 🙂

 14. Nu nevajag mums tā godināt, to okupāciju. Tāpēc Latvija netiek attīstībā uz priekšu, jo visu laiku sapņo par bijušo un esošo okupāciju. Vēstures lietas ir jāliek maliņā, piemēram muzeju pārvietot Uzvaras laukumā, blakus atbrīvotāju piemineklim. Tur tas iederētos vislabāk. Vai rietumu kolonizētās valstis arī taisa tādus pieminekļus saviem bijušajiem kolonizētājiem.

  • Okupācijas muzejs negodina okupāciju, bērniņ, tas uztur dzīvu tūkstošu latviešu mocekļu piemiņu (arī no manas ģimenes). Ta ir daļa no mūsu vēstures (tāpat ka žīdiem ir Holokausts un ukraiņiem Holodomors). Aizej un izglītojies.

   • Tiesa, tiesa vajag vēl kādas 10 gaudu dienas kalendārā iekrāsot sarkanas un visu Latviju izveidot par vienu milzīgu muzeju, kur uz katra stūra ir atgādinājums par “Drausmīgajiem okupācijas gadiem”
    Man kaut kā šis mocekļa kults atgādina PSRS un tagad Ziemeļkoreju 🙂
    Varbūt tomēr vairāk jādomā par nākotni, ne jāgaudo par pagājušajiem laikiem!

 15. Nu tad beidzot visiem lielajiem muzeja arhitektūras prātvēderiem un kritiķiem pielikts trekns punkts
  un celtniecības un pārbūves darbi var sākties. Noteicošais jau ir muzeja saturs, ne tā ārējais izskats, par ko te bez jēgas tika debatēts. Protams, ka daudziem iepriekšējās sistēmas atbalstītājiem muzejs ir kā dadzis acī, bet neko darīt, tā uzdevums ir parādīt šī totalitārā režīma baiso īstenību gan pašmāju iedzīvotājiem, gan Rīgas viesiem.

  • tā tizlā kaste- baltā marmora piebūve, kas atkal būs pelēka un prasīs simtus tūkstošus tās tīrīšanai, Vecrīgaivajadzīga kā zaķim stopsignāls un piektā kāja! Būtu Stūra mājā ierīkojuši- varētu saprast!

   • Tev jau ar to saprašanu ta vājāk ir, padomiet.

    • Tieši un tikai padomiski (vai “umrikāniski”- kā nu gribi) ir iecelt Vecrīgā vēl vienu pretīgu kasti, par kuras celšanu politmafija saņems savu “dienišķo tiesu”, pēcāk varēs tērēt miljonus kastesiuzturēšanai un tīrīšanai! “Gaismas pils” jau rāda, kā iet ar šiem Birkerta brīnumprojektiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+