×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Likumdevēji ar vienu roku dod, ar otru ņem nost: CSDD atsaka atlaidi daudzbērnu ģimenei

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto.

Valstī demogrāfiskā situācija ir kritiska un iedzīvotāju skaits strauji samazinās. Lai veicinātu dzimstību, ir likumi, kas paredz piešķirt dažādas atlaides daudzbērnu ģimenēm, tostarp transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa, taču daudzām ģimenēm no tā čiks vien sanāk, jo likumdevēji ar vienu roku dod, ar otru ņem nost, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu ģimenei ir daudzbērnu statuss, jo ir trīs bērni vecumā līdz 24 gadiem, kas ir vecāku apgādībā.

Taču kādai daudzbērnu ģimenei no Jelgavas, veicot spēkrata tehnisko apskati, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa 50 % lielā atlaide atteikta. Ģimene aprēķinājusi, ka tādējādi zaudējusi 80 eiro.

Vecākā meita Anda stāsta, ka viņu ģimenē ir četras meitas. Pati jau ir pilngadīga un strādā, divas māsas ir nepilngadīgas, bet vienai palika 18 gadu, taču, neraugoties, ka ir pilngadīga, viņa mācās un ir vecāku apgādībā.

CSDD pārstāvis skaidro, ka Transportlīdzekļu ekspluatācijas likums paredz, ka ceļu nodokļa atlaidi piešķir, ja ģimenē ir vismaz trīs nepilngadīgi bērni.

Saeimas deputāts Imants Parādnieks piekrīt, ka situācija izveidojusies netaisnīga un, lai to uzlabotu, jau iesniedzis veikt grozījumus Transportlīdzekļu ekspluatācijas likumā.

Ja deputāti nākamnedēļ nobalsos par priekšlikumu, tad, sākot ar 2017. gada 1. janvāri, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaidi saņems nevis viens no vecākiem, kuram ir trīs nepilngadīgi bērni (kā tas bija līdz šim), bet gan daudzbērnu ģimenes viens loceklis, ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu līdz 24 gadu vecumam un kuri ir vecāku apgādībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+