Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
21. augusts, 2015
Drukāt

Likumīgām aptiekām internetā vienots logo

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai palīdzētu iedzīvotājiem pazīt godīgus medikamentu tirgotājus un pasargātu no viltotu zāļu iegādes, šovasar visās Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, arī Latvijā, ieviests vienots logo visām licencētajām interneta aptiekām.

Tā ieviešana notikusi saskaņā ar ES viltoto zāļu direktīvu. Vienoto logo veido četru krāsu joslas (pelēka un trīs nokrāsu zaļās krāsas), zem kurām redzams tās valsts karoga attēls, kurā interneta aptieka reģistrēta. Uzklikšķinot uz šī logo, pircēji tiek novirzīti uz Zāļu valsts aģentūras tiešsaistes reģistru, kurā minētas visas valstī likumīgi strādājošās interneta aptiekas. No visām 823 Latvijā licencētajām aptiekām tikai sešām ir licence bezrecepšu zāļu izplatīšanai, izmantojot internetu. Turklāt tās drīkst izplatīt tikai Latvijas Zāļu reģistrā iekļautās bezrecepšu zāles.

“Viltotās zāles ir sliktas kvalitātes vai tajās ir neatbilstošas sastāvdaļas, mazākas vai lielākas aktīvo vielu devas. Lielākais posts, ko šādu zāļu lietošana var radīt, ir tas, ka zālēm nav gaidītās iedarbības, tās var izraisīt neparedzētas blakusparādības, kā arī var būt nesaderīgas ar zālēm, kuras pacients jau lieto, un tādējādi radīt veselībai bīstamas situācijas. Tāpēc atkārtoti vēlos aicināt zāles iegādāties tikai licencētās aptiekās, bet, ja nolemts zāles pirkt internetā, pārbaudīt vienotā logo esamību un tā sasaisti ar atbildīgās iestādes aptieku sarakstu,” uzsver Zāļu valsts aģentūras direktore Inguna Adoviča.

Informācija par likumīgiem zāļu tirgotājiem internetā ES, kā arī Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā pieejama Eiropas Zāļu aģentūras interneta mājaslapā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+