×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Likumprojektu par Nacionālās operas pārdēvēšanu nodod komisijām (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijām ieceri par Latvijas Nacionālās operas (LNO) pārdēvēšanu par Latvijas Nacionālo operu un baletu, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Kopumā nosaukuma maiņas izmaksas lēstas 13 tūkstošu eiro apmērā.

Ne vēlāk kā līdz 30. aprīlim Nacionālās operas un baleta valdei būs jāiesniedz komercreģistra iestādei Nacionālās operas un baleta statūti.

Precizēts arī likuma pants, nosakot, ka valdes priekšsēdētājam ir atsevišķās pārstāvības tiesības, savukārt pārējiem valdes locekļiem ir kopīgas pārstāvības tiesības ar vismaz vēl vienu valdes locekli. Pašlaik valdes priekšsēdētājam ir atsevišķās pārstāvības tiesības, bet pārējiem valdes locekļiem ir kopīgas pārstāvības tiesības ar valdes priekšsēdētāju.

Ietekme uz valsts budžetu netiek plānota, jo izdevumi, kas saistīti ar valsts kapitālsabiedrības nosaukuma maiņu, tiks segti no pašu ieņēmumiem. Aplēsts, ka jauna logotipa izstrāde un stila grāmatas sagatavošana izmaksās 5000 eiro; aplokšņu, vizītkaršu, karogu un citu reprezentācijas un korporatīvās atpazīstamības materiālu sagatavošana un ieviešana – 3000 eiro; jaunas mājaslapas izstrāde – 5000 eiro. Kopumā izmaksas veido 13 000 eiro.

Kultūras ministrija (KM) pamato, ka nosaukumā būtu nepareizi izcelt tikai operas žanru, jo arī Latvijas Nacionālā baleta trupa, kas tiek augstu vērtēta gan Latvijā, gan ārvalstīs, ir neapstrīdama Latvijas teātra vēstures un skatuves mākslas vērtība. Ņemot vērā baleta būtisko pienesumu mākslas jomā, nepieciešams pastiprināti uzsvērt baleta klātesamību operas nosaukumā.

Latviešu baleta trupas oficiālā dzimšanas diena, 1922. gada 1. decembris, iezīmē operas un baleta trupu veidošanas procesu, kā sastāvdaļu kopīgā Latvijas Nacionālas operas tapšanas vēsturē un radošo sasniegumu bilancē jau kopš institūcijas pastāvēšanas pirmās desmitgades, uzsver KM.

Plānots, ka likums stāsies spēkā 1. maijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai tad nevarēja vēl dažus vārdus pievienot, nosaukt kāda vārdā?

  2. Gan opera, gan balets nav nacionāli – drīzāk konservatīvi, tāpat kā partija NA.

  3. līdz 1940 gada bija LATVIJAS OPRA, pēc , 1940.g LPRS LATVIJAS OPERA UN BALETS! nav dīvaini,? kāpēc vajag mainīt nosaukumu?

  4. liepin,mak turet kassi ,tas zagar gan bij vien pats ieshnaucej naasis

  5. Ja jau, tad jau.
    Mans ieteikums: “Nacionālā opera, balets, operete un telpu noma”.

    Gan jau vēl būs citas “sēnes pēc lietus”, un daudzas iestādes reklāmas nolūkos gribēs papildināt savus nosaukumus ar visu, kas tur iekšā notiek. Varētu sākt vākt ieteikumus jau tagad, jo valstī svarīgāku darbu pašlaik nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+