×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

Likums grauj tās nozares, ar kurām Latvija varētu pelnīt ilgtermiņā

dzintars_leta2

“Vienotības” pārstāve, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere “Latvijas Avīzē” (23. martā) labi pamatojusi viedokli, kāpēc steidzami būtu jāveic grozījumi Imigrācijas likumā, pārstājot izsniegt uzturēšanās atļaujas par nekustamā īpašuma iegādi.

 

Ar līdzīgu argumentu Saeimas kolēģus uzrunāja arī Nacionālās apvienības frakcija, kas rosināja deputātus šādus grozījumus nekavējoties veikt. Diemžēl ideju atbalstīja tikai Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Ingmārs Līdaka. “Vienotības” kolēģi visi kā viens balsoja par esošās kārtības saglabāšanu.

Grozījumu pretinieki no tribīnes runāja ļoti pragmatiski. Krievijas miljonāri dodot darbu vietējiem arhitektiem un būvniekiem, bet pārdoto zemju bijušie īpašnieki tērējot naudu Latvijā. Vēl pragmatiskāks solis būtu pārdot arī “Latvijas valsts mežus”, bet pragmatisma augstākā pakāpe acīmredzot varētu būt prostitūcija…

Atļaušos apgalvot, ka šāds pragmatisms satur bumeranga dabu. Investīcijas, kas piesaistītas ar Latvijas pilsoņu īpašumu izpārdošanu, patiesībā grauj tās nozares, ar kurām Latvija varētu pelnīt ilgtermiņā. Deputāts Einārs Cilinskis debatēs norādīja: “Šīs investīcijas, pirmkārt, jau noņem resursus kaut vai no tā paša ēku siltināšanas sektora, kas Latvijai būtu ļoti būtisks nākamajos gados, un noņem arī finansējumu no produktīvās ražošanas attīstības.”

Šlesera varas dienās jau bijām pieraduši, ka ātra peļņa ir vienīgais saimnieciskuma un pragmatisma etalons. Pārkrievotai Jūrmalai un citām Krievijas «investoru» iekārotām vietām vajadzēja kļūt par argumentu, lai vismaz jauno laiku politiķi vērtētu lietas arī no nacionālo interešu viedokļa. Nekļuva…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+