×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Krievijas ģenerālprokurora neaizskaramā atvase Artjoms Čaika biznesu apvieno ar bandītismu (2)

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Krievijas prezidenta Vladimira Putina asā kritiķa Aleksandra Navaļnija izveidotais Korupcijas apkarošanas fonds veicis izmeklēšanu par Krievijas ģenerālprokurora Jurija Čaikas dēlu Artjoma un Igora biznesu un sakariem organizētās noziedzības pasaulē. Ar šiem materiāliem, kas ievietoti tīmekļa vietnē https://chaika.navalny.com/, pāris dienās kopš 2. decembra iepazinušies jau vairāki miljoni Krievijas iedzīvotāju.

Taisa biznesu tēva aizsegā

2014. gada maijā Halkidiki pussalā Grieķijā pēc rekonstrukcijas tika atklāta jauna viesnīca, kuras remonts vien izmaksāja aptuveni 30 miljonus eiro. Eksperti uzskata, ka “Pomegranate Wellness Spa Hotel” ir izsmalcinātāka par pieczvaigžņu viesnīcu.

Viesnīcu atklājot, tika rīkotas plašas dzīres – bija koncerts, orķestris, salūts un lāzeru šovs. Taču visies­paidīgākais bija viesu saraksts. Atklāšanas ceremonijā piedalījās gan vietējā grieķu elite, gan arī daudzi īpašie viesi no Krievijas. Lai teiktu svētku runu, uz Grieķiju bija atlidojis Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis. Koncerta rīkotājus, dalībniekus, tehnisko aprīkojumu, kā arī viesu apkalpotājas no Krievijas atveda ar lidsabiedrības “Gazpromavia” līgumreisu.

Kas ir šīs superdārgās viesnīcas īpašnieks, un ko sveica Krievijas kultūras ministrs?

Tas ir Artjoms Čaika, Krievijas ģenerālprokurora Jurija Čaikas vecākais dēls, noskaidrots Korupcijas apkarošanas fonda veiktajā izmeklēšanā. Artjoma Čaikas vārds tika pieminēts 2010. gada izmeklēšanā par nelegāliem spēļu namiem, kuru darbību viņš esot piesedzis. Toreiz lieta tika izbeigta. Pēc tam viņš kļuva bēdīgi pazīstams, izsniedzot pilnvaru braukšanai ar tēva auto diviem ingušiem, kas tika aizturēti par ieroču un narkotiku pārvadāšanu. Arī toreiz Artjoms tika cauri sveikā, pateicoties tēva pūliņiem.

Pirms 15 gadiem, kad Artjoms Čaika gribēja ātri kļūt bagāts, viņš, izmantojot tēva sakarus, piesavinājās 12 kuģus Irkutskas apgabalā, bet iegūto naudu atmazgāja caur kādu no Latvijas bankām, līdz tā nonāca ģimenes kontā Šveices bankā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu jā, tagad beidzot Putins pagriezis ikšķi uz leju un pametis “savam baram” noēšanai šo komandu. Bet cik es atceros to visu piesedza vēl augstākā līmenī, – Krasnodaras gubernators, kas tagad ir Lauksaimniecības ministrs. To reiz viņi “otžali” un pievākuši visus veiksmīgus un perspektīvus uzņēmumus savā “krajā” un izveidojuši milzīgu monopolu un padarot visus pārejos par vergiem tiešā vārda nozīmē. Pu ir vajadzīgi tādi, proti, sašmucētie, kas darīs visu ko teiks. Tā ir KGB galvenā darba metode.

  2. Nekas tur laupītāju zemē nav mainījies, viss bandītiskais stils kā no 1917 gada un ko brīnīties – arī kremļa vadība nav nemaz mainijusies, tikai tehnoloģijas, apģērbi un uzvārdi mainijušies!

Draugiem Facebook Twitter Google+