×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
22. janvāris, 2018
Drukāt

Likumsargi šaušalīgos apstākļos atrod trīs mazus bērnus (9)

Foto RPPFoto RPP

Attēls no notikuma vietas

Sestdien, 20. janvārī, policija pie pamatīgi iereibušiem vecākiem antisanitāros apstākļos atradusi trīs mazus bērnus, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Neilgi pirms pusnakts likumsargi devās uz izsaukumu Avotu ielā, kur Valsts policijas (VP) darbiniekiem bija nepieciešama palīdzība saistībā ar novārtā atstātiem bērniem.

Ierodoties notikuma vietā, sastapti divi manāmi iereibuši vecāki un trīs mazi bērni. Ģimene uzturējās antisanitāros apstākļos – uz grīdas bija mājdzīvnieku fekālijas, tukšas alkohola pudeles, cigarešu izsmēķi, bērnu drēbes un ēdienu paliekas, savukārt izlietne bija pārpildīta ar netīriem traukiem. Nesen izremontētais dzīvoklis bija pārvērsts par piesmēķētu midzeni.

VP darbinieki paskaidroja, ka sākotnēji ieradušies notikuma vietā, jo starp abiem vecākiem kopīgas iedzeršanas laikā bija izcēlies konflikts. Sieviete lūgusi dzīvesbiedram pamest dzīvokli, taču vīrietis dusmās ar dūrēm izsitis sienās vairākus caurumus. Neviens no ģimenes locekļiem miesas bojājumus guvis nebija. Visu notiekošo bija vērojuši arī nepilnu gadu, piecus un septiņus gadus vecie bērni.

Ņemot vērā, kādos apstākļos bērni uzturējās, izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Mediķi, ierodoties notikuma vietā, nolēma jaunāko no bērniem hospitalizēt plašākiem izmeklējumiem.

Jautājot par smēķēšanu un alkohola lietošanu bērnu klātbūtnē, bērnu tēvs skaidroja, ka parasti smēķējot ģimenes kopīgajā tualetē laikā, kad bērni jau guļot. Savukārt alkohols pēc vīra vārdiem tiekot lietots, jo ģimene esot finansiālās grūtībās.

Vecākiem veiktas alkohola koncentrācijas izelpās. Testa laikā noskaidrots, ka bērnu tēvs ir 2,29 promiļu reibumā, savukārt māte – 2,76 promiļu reibumā.

Likumsargi sastādīja lēmumus par bērnus nošķiršanu no ģimenes un nogādāšanu drošā vidē. Zīdainis tika hospitalizēts, savukārt vecākie bērni nogādāti krīzes centrā.

Par notikušo informēta Rīgas bāriņtiesa, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa vecāku atbildības izvērtēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. vismaz zupas katls izvarits ko strebt citiem berniem pat tas ir tals sapnis ir gimenes kur pasviez graust cietu garozu un pasi dzer narkojas talak

  2. Puse no Latvijas bērniem nedzīvo labak.

  3. Nesaprotu tos vecākus, kas vienmēr šādas dzeršanas attaisno ar finanču trūkumu. Vaitad alkohols un cigaretes ir bez maksas?

  4. Mums tacu viss ir tik super algas videjas ,visi paedusi un laimigi-saima,bet ka ir isteniba to redz policija un atra palidziba.Zel ka simts gudras kapostgalvas nevar nolikit lai padzivo ar iztikas minimumu.

  5. Jau no virsraksta es tūlīt zināju, ka te ir runa par alkoholismu. Kad kāda no mūsu valdībām spers soļus lai šo postošo fenomēnu apkarotu? Kaut vai caur izglītības programmu jauniešiem? Tā alkohola sērga posta Latviju.

  6. Man jau liekas,ka šīs lietas ap bērniem ir aizgājušas pārāk tālu-tiek darīts viss,lai tik nošķirtu bērnus no vecākiem un rezultātā PĀRDOTU Amerikāņiem-tādā veidā tiekot pie lielas naudas!
    Bērnu bizness Latvijā plaukst un zeļ!

  7. Viss Latvijā ir jauki, komentārus raksta kremlini un vatņiki , bet latviešu valdība ir izdarījusi tā, ka visiem ir labi ienākumi un e-veselība, e-izglītība, un drīz būs e-bērni un e- pārtika…….

Draugiem Facebook Twitter Google+