Latvijā
Kriminālziņas

Likumsargiem izdevies apturēt īpaši pārgalvīgus ātruma pārkāpējus 0

Foto LETA

Ceļu policisti ar netrafaretajām automašīnām pagājušā nedēļā apturējuši īpaši pārgalvīgus ātruma pārkāpējus, informēja Valsts policijā (VP).

Pagājušajā ceturtdienā Iecavas novadā 1990.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “BMW 318”, pie atļautajiem 90 kilometriem stundā traucās ar ātrumu 155 kilometri stundā. Savukārt uz autoceļa Rīga – Jelgava 1985.gadā dzimis “BMW 320” vadītājs pie atļautā braukšanas ātruma 90 kilometri stundā brauca ar 148 kilometriem stundā.

Piektdien uz autoceļa Rīga – Veclaicene Garkalnes novadā vienlaicīgi konstatēti divi rupji ātruma pārsniegšanas gadījumi, kur divi autovadītāji, savā starpā sacenšoties, pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu. 1969.gadā dzimis automašīnas “Audi A8” vadītājs pie atļautajiem 100 kilometriem stundā traucās ar 175 kilometriem stundā. Savukārt “Volkswagen” vadītājs brauca ar ātrumu 163 kilometri stundā. Abiem vadītājiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un paredzēta transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana.

Šajā pašā dienā Garkalnes novadā uz autoceļa Rīga – Sigulda likumsargi apturēja automašīnu “BMW X5”, kuru vadīja 1990.gadā dzimis vīrietis. Vadītājs pie atļautajiem 90 kilometriem stundā brauca ar ātrumu 154 kilometri stundā. Neilgi pēc tam uz tā paša ceļa policisti apturēja vēl vienu “BMW 525” markas automašīnu. Pie transportlīdzekļa stūres sēdēja 1984.gadā dzimusi sieviete, kura brauca ar ātrumu 166 kilometri stundā.

VP atgādina, ka par ātruma pārsniegšanu virs 50 kilometriem stundā draud tiesību atņemšana. Lai atjaunotu transportlīdzekļa vadītāja tiesības, neatkarīgi no tā uz cik ilgu laiku tās ir atņemtas, personai obligāti ir jākārto teorētiskais ceļu satiksmes noteikumu eksāmens.

LA.lv