×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2017
Drukāt

Likvidē pēdējo šķērsli ceļā uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu

Mobilie telefoni.Mobilie telefoni.

Foto - LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar ceturtdienas balsojumu likvidējuši pēdējo šķērsli ceļā uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu, LA.lv informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

EP ar 549 balsīm par, 27 pret un 50 eiroparlamentāriešiem atturoties apstiprināja neformālu vienošanos ar otru ES likumdevēju – ES Padomi (dalībvalstu ministriem) par viesabonēšanas vairumcenu griestiem, tādējādi likvidējot pēdējo šķērsli ceļā uz patērētājiem būtisko jaunumu.

“Eiropas patērētajiem tā ir liela uzvara,” teica ziņotāja Miapetra Kumpula-Natri (S&D, Somija).

Jau vēstīts, ka šā gada 15.jūnijā gaidāmā viesabonēšanas piemaksu atcelšana ļaus patērētājiem esot ārzemēs lielot mobilo tālruni par tādu pat cenu kā mājās.

Neformālā vienošanās starp EP un ES Padomi par vairumcenu griestiem nosaka, cik viesabonēšanas gadījumā viens operators maksā otram. Šīs cenas tieši ietekmē patērētāju rēķinus.

Plānots, ka griestu samazināšana ļaus cilvēkiem, ceļojot no vienas ES valsts un otru, vairāk lietot mobilo audiovizuālo saturu. Tā arī paplašinātu iespējas mazajiem un virtuālajiem telekomunikāciju operatoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+