Mobilā versija
+2.7°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
12. maijs, 2015
Drukāt

Likvidē Saulaines Profesionālo vidusskolu

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu tiks likvidēta Saulaines Profesionālā vidusskola, tai kļūstot par profesionālās izglītības kompetences centra “Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums” mācību īstenošanas vietu Saulainē, lēma valdība.

Saulaines Profesionālajā vidusskolā pērn 1.oktobrī mācījās 212 skolēni, apgūstot lauku īpašumu apsaimniekotāja, pavāra, ēdināšanas pakalpojumu speciālista, viesmīlības pakalpojumu speciālista un automehāniķa profesijas četrās profesionālās vidusskolas īstenotajās izglītības programmās.

Izglītība iestādē pēdējos gados ir turpinājis sarukt audzēkņu skaits, līdz ar to samazinājies arī skolai pieejamais valsts budžeta finansējuma apmērs, ko saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem aprēķina atbilstoši audzēkņu skaitam izglītības iestādē. Demogrāfiskās prognozes liecina, ka audzēkņu skaits šajā profesionālajā izglītības iestādē arī turpmākajos gados varētu samazināties.

Tāpēc skola kā patstāvīga izglītības iestāde atbilstoši noteiktajiem kritērijiem nevarēs kvalificēties profesionālās izglītības kompetences centra statusa iegūšanai. Arī Eiropas Savienības fondu finansējums nav pieejams izglītības iestādēm ar nelielu skolēnu skaitu, tādējādi nenodrošinot skolas tālākas attīstības perspektīvas.

Tehnikuma mācību īstenošanas vietā Saulainē tiks turpināta profesionālās izglītības programmu īstenošana. Savukārt audzēkņi turpinās mācīties un pedagogi strādāt tajā pašā vietā Saulainē, kur turpmāk atradīsies tehnikuma teritoriālā struktūrvienība.

Tādējādi tiks pilnveidots mācību programmu klāsts un materiālais nodrošinājums, kā arī radītas iespējas piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu izglītības iestādes attīstībai. Līdz ar Saulaines Profesionālās vidusskolas pievienošanos tehnikuma nosaukums tiks mainīts uz “Kandavas Lauksaimniecības tehnikums”.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (59)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+