×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Likvidējot vēja radītos postījumus, VUGD devās uz 400 izsaukumiem

Foto: LETAFoto: LETA

Negaisa laikā nolauzti koki skvērā pie Latvijas Zinātņu akadēmijas.

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 464 izsaukumus, no kuriem 33 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 421 uz glābšanas darbiem, bet desmit no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, informē VUGD.

Saistībā ar lielā vēja radītajiem postījumiem, ugunsdzēsēji glābēji kopš piektdienas vakara saņēma vairāk kā 400 izsaukumus. Vairumā gadījumu izsaukumi bija par to, ka koki ir pārkrituši par ceļa braucamo daļu, bet bija arī izsaukumi par to, ka koki nolūzuši uz automašīnām, ēku tuvumā vai uz ēkām, elektrības vai apgaismes vadiem, kā arī tika saņemti izsaukumi par lielajā vējā atrautām ēku jumtu konstrukcijas daļām. Vislielākos postījumus spēcīgais vējš radīja tieši Rīgā un tās apkārtnē, no kurienes tika saņemti vairāk kā 250 izsaukumi.

Attiecībā uz ugunsgrēkiem, sestdien plkst. 15.48 VUGD saņēma izsaukumus uz Džohara Dudajeva gatvi Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka mājas piektā stāva dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens uz plīts 0,3m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās un tajā cieta apmēram 31 gadu vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar degšanas produktiem un tika hospitalizēts.

Līdztekus aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, zaru kaudze, sadzīves mantas, siena ruļļi, celms, koks, elektrības stabs, dīvāns, ledusskapis, trīs vieglās automašīnas, ēkas ārsiena, vasarnīca, trīs šķūņi un neapsaimniekotas ēkas jumts, trīs pirtis, angāra tipa ēka un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja arī nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem. Sestdien tika saņemts izsaukums uz Miera ielu Daugavpilī, kur divus gadus vecs bērna atradās automašīnā, kurai bija aizcirtušās durvis – ugunsdzēsēji glābēji atvēra logu, bērnu no automašīnas izvilka un nodeva vecākiem. Savukārt sestdienas vakarpusē ugunsdzēsēji glābēji devās uz Auces novada Lielauces pagastu, kur apmēram 51 gadus vecs vīrietis nevarēja saviem spēkiem izkļūt no purva – izmantojot glābšanas dēli, ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja vīrietim izkļūt no purva un nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Bet svētdien glābēji palīdzēja vīrietim ar divus gadus vecu bērnu, kuri bija iestrēguši liftā Sergeja Eizenšteina ielā Rīgā – ar hidraulisko instrumentu palīdzību atlaužot lifta durvis, cilvēki tika atbrīvoti.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Strauta ielā Madonā palīdzēja pīlēnam izkļūt no dīķa caurtekas, Rīgā nocēla kaķi, kurš bija iesprūdis koka zaros, Tukumā atbrīvoja dzīvojamās mājas ventilācijas šahtā iesprūdušu kaķi, bet svētdien Jelgavas novada Kalnciema pagastā atbrīvoja sētā iesprūdušu gulbi, Rīgā noķēra savainotu kaijas mazuli, kuru nogādāja veterinārajā klīnikā un atbrīvoja automašīnas motora nodalījumā iesprūdušu kaķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+