Latvijā
Rīga

Likvidēts par nelietderīgu darbību kritizētais Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs 16


Patvēruma meklētāji Eiropā, 2018.
Patvēruma meklētāji Eiropā, 2018.
Foto AFP/Scanpix/LETA

Līdz ar šī gada oktobri slēgts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, kura lietderība tika publiski apšaubīta, jo centra darbinieki nespēja uzrādīt darba rezultātus.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis, centrs ir likvidēts kopš šī gada 1.oktobra un tas ticis likvidēts pēc tā darbības lietderības izvērtēšanas.

“Tika konstatēts, ka centrs savus sākotnēji uzstādītos mērķus, tostarp darba koordināciju ar citām pašvaldības un valsts struktūrām, ir veicis, un šobrīd tā pastāvēšana vairāk nav nepieciešama,” norāda Vidauskis.

Likvidētā centra funkcijas ir deleģētas citām pašvaldības struktūrām – Rīgas pašvaldības policijai, Labklājības departamentam un citām struktūrvienībām.

Jau ziņots, ka šovasar partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (V) nosūtījis vēstuli Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S), pieprasot nekavējoties likvidēt pašvaldības Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centru.

Viņš pauda, ka centra uzturēšanai un darbinieku atalgošanai tiek tērēti vairāki desmiti tūkstoši eiro no Rīgas nodokļu maksātāju naudas, bet rezultāts, izņemot labi apmaksātas darba vietas domes vadībai politiski pietuvinātām personām, nav saskatāms.

Rīgas domes Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordināciju centrs tika dibināts 2016.gada martā un tā vadītājs bija “Saskaņas” pārstāvis Sandris Bergmanis. Toreiz Rīgas domes vadība skaidroja, ka centra uzdevums ir sniegt bēgļiem sociālo palīdzību, risināt dzīvokļa, izglītības un integrācijas jautājumus.

Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” iepriekš atzīmēja, ka par Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centru daudzi bēgļi neesot dzirdējuši un nav skaidrības par to, kādus tieši uzdevumus pilda šī iestāde un kādi ir tās darbinieku pienākumi.

Iestādes projektu koordinators, bijušais Saeimas deputāts Imants Burvis raidījumam precīzi netika paskaidrojis, ar ko ikdienā nodarbojas, bet norādīja, ka koordinē valsts un pašvaldības struktūras.

LA.lv