Pasaulē
Eiropa

Likvidēts ugunsgrēks Ukrainas armijas arsenālā0


Sprādziens Ukrainas armijas munīcijas noliktavā, 10.10.2018.
Sprādziens Ukrainas armijas munīcijas noliktavā, 10.10.2018.
Foto: LETA/ITAR-TASS

Ugunsdzēsēji pilnībā likvidējuši ugunsgrēku armijas munīcijas noliktavu teritorijā Čerņigovas apgabalā Ukrainas ziemeļos, paziņojusi Aizsardzības ministrija.

“Uz plkst.21 notiek atsevišķi sprādzieni vienu divas reizes stundā divos gruzdošos laukumos, kas nerada briesmas arsenāla tuvumā esošajām apdzīvotajām vietām,” teiktas ministrijas preses dienesta paziņojumā.

Šobrīd karavīri kopā ar civilajiem glābējiem nodarbojas ar dūmošanas un gruzdēšanas perēkļu likvidāciju, sapieri attīra arsenāla administratīvo teritoriju, kā arī tam līdzās esošo teritoriju.

Kā trešdien paziņoja Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko, galvenā versija par armijas munīcijas noliktavu aizdegšanos un uzsprāgšanu Čerņigovas apgabalā ir diversija.

Pēc viņa teiktā, pirmā izmeklētāju versija bija nolaidība, taču tā atkritusi pēc karavīru sniegtajām liecībām.

Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks paziņojis, arsenāls uzspridzināts ar iepriekš uzstādītām bumbām.

Savukārt Ukrainas Drošības dienests (UDD) izmeklē trīs iespējamās notikušā versijas, no kurām galvenā ir diversija, noliktavu teritorijā iekļūstot diversantu grupai, otrā versija ir munīcijas glabāšanas ugunsdrošības noteikumu pārkāpšana, bet trešā – tīša dedzināšana vai sprādziena sarīkošana ar mērķi slēpt munīcijas trūkumu.

Arsenālā glabājās 69,5 tūkstoši tonnu munīcijas, no kurām izmantot varēja 43 000 tonnu.

No arsenāla tuvumā esošajām apdzīvotajām vietām evakuēti aptuveni 12 500 cilvēku un varasiestādes iesaka cilvēkiem neatgriezies savās mājās līdz rajona atmīnēšanas pabeigšanai. Vairums vietējo iedzīvotāju apmetušies pie saviem radiniekiem, bet daļa spiesta nakšņot skolu sporta zālēs un bērnudārzos.

Saistītie raksti

Ugunsgrēks armijas munīcijas noliktavās Ukrainas ziemeļu Čerņigovas apgabalā netālu no Ičņas pilsētas izcēlās naktī uz otrdienu.

Ukrainas armijas Ģenerālštāba priekšnieka vietnieks Rodions Timošenko otrdien paziņoja, ka ugunsgrēks un tam sekojošā munīcijas detonācija sākās pēc četriem sprādzieniem arsenāla teritorijā, kurus fiksējuši sargi.

Pēc viņa teiktā, vienlaicīgi notikuši divi sprādzieni, bet pēc dažām minūtēm vēl divi sprādzieni citā objekta galā.

LA.lv